Bulaşıkları makinede yıkamak bulaşıklarınızın daha kolay temizlenmesini sağlarken, aynı zamanda su ve enerjiden tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Bu hayat kurtaran beyaz eşyaları seçerken pek çok özelliğe dikkat etmek gerekiyor. Ancak bazen bulaşık makinesi çeşitleri arasında kayboluyor, hangisini seçeceğimize karar veremiyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bu noktada aradığınız ürünü nasıl bulacağınızı düşünüyorsanız, GittiGidiyor’un geniş ürün yelpazesi ve filtreleme özellikleri sayesinde ihtiyacınız olan bulaşık makinesini bulmak çok kolay. GittiGidiyor mağazalarındaki binlerce ürün arasından en doğru bulaşık makinesini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için derledik.

1.İhtiyacınızı ve bütçenizi belirleyin

Bulaşık makinesi alırken ilk olarak ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi belirlemeniz, yüzlerce çeşit ürün arasından en doğrusunu bulmanıza yardımcı olacak. Aile büyüklüğünüze göre daha geniş bir makine tercih edebilir, farklı boyutlardaki bulaşıklarınız için sepet yüksekliğinin ayarlanabilmesi, tellerinin yatabilmesi, çatal kaşık sepetinin yerinin değiştirilebilir olması bulaşık makinenizin alanından en verimli şekilde faydalanmanızı sağlayabilir. Üst sepet yüksekliğini kendi ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilme özelliğine sahip bir bulaşık makinesiyle hem alt sepete büyük tabak ve tencerelerinizi yerleştirebilir hem de üst sepete şarap bardağı gibi uzun bardakları dahi koyabilecek şekilde ayarlama yapabilirsiniz.

2. Enerji tasarruflu ürünler seçin

Her çeşit beyaz eşyayı seçerken olduğu gibi, bulaşık makinesi seçerken de en önemli kıstaslardan biri alacağınız makinenin enerji sınıfı özellikleri. Uygun fiyatlı bir bulaşık makinesi seçseniz bile kullandıkça harcayacağı su ve elektrikle birlikte ilerleyen vakitlerde cebinizi yorabilir. Bu nedenle en az A+ bir makine almak uzun vadede ev ekonominize katkı sağlayacaktır. Öte yandan, bulaşık makinesinde kullanılan suyun taşma ihtimallerine karşı cihazınızın güvenlik sisteminin olduğundan emin olun.

3.Ses seviyesine dikkat edin

Bunların yanı sıra bulaşık makinenizi seçerken ses seviyesini de dikkate alabilirsiniz. Daha sessiz bir makine tercih ederek geceleri de gönül rahatlığıyla çalıştırabilir, zamanınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

4.Tercihinize göre tam otomatik ve sensörlü cihazlar seçebilirsiniz

Eğer bulaşık makinenizi çalıştırmadan önce her seferinde program ayarı yapmak istemiyorsanız sizin için kirlilik seviyesini, suyun sertlik düzeyini, makinenizin tamamen dolu olup olmadığını otomatik olarak algılayan ve en uygun programı kendiliğinden seçen bir bulaşık makinesini tercih etmeniz faydalı olacaktır.

5.Deterjan özelliğine dikkat edin

Günümüzde farklı deterjan tiplerinde çalışan bulaşık makineleri bulunuyor. Bu nedenle bulaşık makinenizi satın alırken tablet deterjan veya sıvı deterjan özelliğinin tercih edilebilir olduğundan emin olun.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz