Teknolojinin hayatımıza girmesi ile her şey daha kolay olmaya başlıyor.
Özellikler bilmediğimiz yerler hakkında bilgi almak için internetten, yazılan uygulamalardan sürekli faydalanırız. Tatil ile ilgili plan yaparken, çok kaynaktan yararlanırız ve çeşitli uygulamalar kullanırız.
Tatil’i başka ülkelerde geçirmek isteyenlerin en çok kullanmak isteyeceği uygulamalardan birini Travelex yaptı.  Travelex Money App adı verilen uygulama ile bir ülkeye gitmeden önce ne kadar para harcayabileceğini size söyleyen uygulama.
Uygulamanın IOS ve Android versiyonları şimdi mevcut.
Uygulamayı yükledikten sonra, gideceğiniz ülkeyi, ne kadar süre kalacağınızı ve kaç kişi olacağınızı belirtiyorsunuz, uygulama size bir hesap yapıp; yanınıza ne kadar para almanız gerektiğini söylüyor.
Uygulama geliştirilmeden önce;  tatilini daha önce başka ülkelerde geçiren 2.000 kişi  üzerinde bir anket yapılmış ve buradan çıkarılan sonuçlar hesaplamalara dahil edilmiş. Kısaca hesaplama sonuçları gerçek verilere dayandığı için güvenilir seviyede.

Travelex Money App
Travelex Money App

Travelex sektörde uzun süredir var ve tecrübelerini uygulamaya çevirmiş görünüyor.
Bir güzel haber de şu; uygulama içinden gideceğiniz ülkenin parasını Travelex’den isteyebiliyorsunuz. Ülke para biriminde size ne kadar lazımsa, dolar karşılığını Travelex‘e iletiyorsunuz, onlar da o ülkenin para biriminde size ödemesini yapıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz