Bir Işık Kaynağı Olarak Drone

0
1261

Drone’ ların insan hayatına girişi çok hızlı oldu. Gün geçtikçe Drone’ lar biraz daha aktif kullanıma sunulmaya başlanıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Intel ve Disney Gökyüzünü Boyayacak başlıklı yazımızda; Drone’ ların başka amaçlar için de kullanıldığını aktarmıştık.

Drone’ lar kimi zaman gökyüzünü aydınlatıyor, kimi zaman pizza teslim ediyor, kimi zaman sigara alması için bakkala gönderiliyor.

Drone’ lar yeni hünerler sergilemeye devam ediyor.

1875 yılından beri sokak lambalarını kullanıyor. Ama görünün o ki; Sokak lambaları yerine çok daha güzel bir ürün geliyor, üstelik taşınabilir.

Yazımızın başlığındaki video’ da görüldüğü üzüre; Drone‘ lar artık sokak lambası gibi önümüzü aydınlatabilecek. Üstelik biz hangi tarafa gidersek gidelim, bu Drone sürekli bizi takip edecek ve hep aydınlatacak.

Arama kurtarma çalışmaları düşünüldüğünde; günlük yaşamda kullanımı çok etkili olabilir. Arama kurtarma ekipleri karanlık bir zamanda herhangi bir yere gittiklerinde; onları takip edecek Drone sayesinde, gittikleri her yer aydınlık olacak ve işlerini çok daha rahat yapabilecekler.

Bir çiftçi düşünüldüğü zaman; sabah hava aydınlanmadan evden çıkan ve çoğu işlerini akşam karanlığında yaptığı düşünüldüğünde, onu sürekli takip eden ve olduğu yeri hep aydınlık tutan bir Drone çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Peki peşimizi bırakmayan bu Drone‘ lar nasıl çalışıyor?

Aslında mantık çok basit. Drone; sürekli yanımızda taşıdığımız cep telefonunun GPS’ inden konum bilgisini alıyor ve bizi takip ediyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz