Akıllı telefon akımlarından sonra giyilebilir teknolojiler hayatımızda geniş yer tutmaya başlamıştı. Bu yazımızda Apple‘ ın akıllı yüzük girişimi olan iRing den bahsetmiştik. Bu akıma bilgisayar ve tablet üreticisi  Quadro Computer da dahil oldu.
Quadro Computer “SR-98” adlı akıllı yüzüğünü duyurdu. NFC teknolojisiyle hazırlanan bu yüzük şarja ihtiyaç duymuyor. Aynı zamanda suya dayanıklı olan akıllı yüzük değerli madenlerden üretiliyor.  Quadro SR-98 de bulunan mikro çip sayesinde kimlik veya kart taşımanıza gerek kalmayacak. Bütün bilgilerinizi bıu yüzükte saklayabileceksiniz.
Quadro‘ yu destekleyen Tesla Technology firmasınin yaptığı açıklamaya göre akıllı güvenlik uygulamalarına ve kredi kartı ödemelerine alternatif olarak Quadro SR-98 akıllı yüzük için gerekli çalışmalara başladıklarını duyurdu.
Bakıldığında giyilebilir teknoloji pazarının giderek canlandığı hatta ciddi bir pazar oluştuğu görünüyor. Şuan 150 nin üzerinde giyilebilir teknoloji ürünleri mevcut ve araştırmalara göre 2015 yılının ilk çeyreğinde 11,4 milyar giyilebilir teknoloji ürünü satıldı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz