Apple Watch‘ın sizin duygularınızı umursayıp umursamadığını hiç merak ettiniz mi? Eğer merak ettiyseniz sizin için sevindirici bir uygulama var artık. Bu uygulama konuşmalarınızdan sizin ruh halinizi anlamaya çalışıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Tokyo merkezli EmoWatch uygulaması kullanıcılarının konuşmalarını izleyerek onların duygularını anlamaya çalışıyor. Sesten duygu anlama yapısı ilk defa ortaya atılan bir düşünce değil. Hatta muadil uygulamalar da şuanda kullanılıyor. Ancak firmanın bu konuda belirttiği ise Apple Watch üzerinde konuşma üzerinden duygu anlamayı sağlayan ilk uygulama EmoWatch.

Şirketin Empath adını vermiş olduğu teknoloji temel olarak konuşmadaki yükselme ve alçalmalardan ve konuşma hızından besleniyor. Bu bilgilerden yararlanarak kullanıcının ruh hali hakkında yargıda bulunuyor. Temel olarak dört temel ruh halinden birini sonuç olarak kullanıcıya sunuyor. Bunlar öfke, dinginlik, sevinç yada üzüntü.

Uygulama zaman içerisinde toplamış olduğu veriler ile sizi tanımlayan bir şablon da oluşturarak sizde bir farkındalık da oluşturmayı hedefliyor. Aynı zamanda temel çalışma prensibi kullanıcıların seslerinin davranışlarını kontrol etmek olduğu için kullanıcıların konuştukları dilden bağımsız olarak çalışabilmekte; bu sayede her dilde hizmet verebilen bir uygulama halini almakta.

Uygulama şuan için daha yolun çok başında. Temel manada bazı çıkarımlar yapabilen uygulama zaman içerisinde çok daha güçlü sonuçlar üretecektir. Ancak ruh halini takip etmeyi hedefleyen kullanıcılar için basit ve kullanışlı bir uygulama olarak kullanılabilir durumda.

Aynı zamanda şirket; geliştiricilerin de firmalarının sesten duygu tahmini altyapısını kullanmak yada denemek istemeleri durumunda kullanmaları için Empath API yi de geliştiriciler için kullanılabilir hale getirdi. Buradan şirketin altyapısını kendi uygulamalarınızda kullanabilir yada deneyebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz