Apple cihazlarında kullanılan kulaklıklarını geliştirmek için yeni çalışmalar içerisinde. Aynı zamanda kablolardan kurtulmak için de bir çalışma içerisinde.
Geçen yıl Şubat ayında yapılan patent başvuruları yeni yeni açıklanmaya başladı. Bir blokta bahsedildiğine göre, Apple kablosuz ve dış ortam seslerini daha azaltacak bir kulaklık için çalışmalar yapıyor.
Patent başvurusunda kulaklık için şu detaylar belirtilmiş. “Ses kalitesini arttırmak için altyapı ve metot düzenlemeleri içeren mobil cihazlarda kullanılabilecek kablosuz bir kulaklık”.
Yapısal olarak kulaklığın iç kısmında vücut titreşimlerini ve dış ortamdan gelen rüzgar ve benzer ortam gürültülerini yakalayan sensörler mevcut. Bu sensörler sayesinde dış ortam sesleri ve titreşimleri asıl sesten atan bir yapı bulunacak.
Bu patent başvurusuna çok benzer bir başvuruyu Apple Mart 2013 yılında yapmıştı. IOS cihazlarda bu kablolu kulaklık ile gönderimler yapmıştı. Artık bu kulaklığı daha da geliştirip kablosuz bir halde sunmayı hedefliyor.
Apple son zamanlarda müzik üzerine çalışmalarını arttırmıştı. Bunu IOS 8.4 ile gelen Apple Music ve geçen sene 3 milyon dolara satın aldığı Beats Elektronik birer sebep olarak söylenebilir. Müzik konusuna bu kadar eğilince dolaylı olarak kulaklık konusunda da yeni geliştirmeler yapması kaçınılmaz oldu.
Kim bilir belki yeni cihazlar bu yeni kulaklıklarla tanıtılacak. Mobil cihazların zaman içerisindeki değişimleri göz önüne alındığında kulaklıklar neden değişmesin ki.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. mobil cihazlar bu kadar gelişirken, internet üzerinden müzikler de popülerleşti. Bu durumda hala kablolu kulaklıklar kullanıyor olmak zaten komikti. süreçte kulaklık teknolojileri ve yapıları da gelişecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz