Bir yazımızda Google‘ın Android‘in yeni versiyonuna koyacağı isim için kullanıcılarından yardım istemişti. Ne kadar Google kullanıcılardan yardım istiyorum dese de sonuçta bu isimlerden en çok önerileni değil de kendi seçtiğini yeni versiyona verecek. Hatta Türkiye‘de aktif kullanıcı kitlesine sahip incisözlük kullanıcıları da durumdan kendilerine bir amaç çıkarmış ve yeni versiyonun Android Namık olması için baya bir çaba harcamıştı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Belki de çoktan konulacak isme karar verilmiş olabilir. Android‘in son geliştirici versiyonunda bu konu üzerine ufak da bir şaka yapılmışa benziyor. İsim bulma işini internetten yardımla sorarsan tamda buna benzer bir isim çıkar diyerek olaya biraz da şakacı olarak yaklaşmışlar. Yeni geliştirici versiyonuna göre gelen isim : Namey McNameface.

Android Başkan Yardımcısı Dave Burke bir Google I/O etkinliğinde de benzer bir şaka yapmıştı. Bunun üzerine geliştiricilerin son versiyona bunu eklemeleri pek sürpriz değil. Ama bu şakanın neden yapıldığı tam belli değil. Yani kullanıcılarda konu hakkında büyük bir merak bulunan bir konuda böyle şaka yaparak neden kullanıcıların merakı azaltılıyor.

Bunun bir diğer sebebi de zaten isim en başından beri belliydi de sadece bir reklam çalışmasının kurbanı oldu tüm Android kullanıcıları. Gelen dedikodular da ilk başta böyleydi aslında ilk başta birkaç isim ortaya atıldı sonrasında böyle bir ankete gidildi.

Bakalım yakın zamanda yeni versiyonun çıkması öngörülüyor. Merakla beklenen yeni versiyonun ismi ne olacak. Kim bilir belki de “Namık” olur; neden olmasın.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz