Amazon hepimizin bildiği gibi internet üzerinden alışveriş yaptığımız sitelerden biri. Şimdiye kadar online kitap satan mağaza fiziksel mağaza açmaya karar verdi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Amazon bugün ilk fiziksel kitap mağazasını ABD‘ nin Seattle şehrinde açtı. Kitabevine Amazon Books adı verildi. Nostalji yapıp fiziksel mağaza açsa da Amazon mağazayı kendine has yöntemlerle işletecek gibi görünüyor. Fiziksel mağazada satılacak kitaplara Amazon.com üzerinden alınan satış rakamları, müşteri notları  ve Goodread popülaritesi gibi verilerle karar verilecek.

Amazon da en çok oylanan kitaplar

Amazon Books‘ a gelen müşterileri sadece kitaplar karşılamayacak, aynı zamanda müşteriler  Amazon?un Kindle e-kitap okuyucularını, Echo hoparlörünü, Fire TV set üstü kutusunu ve Fire tabletlerini deneyebilecek.

İlginç bir detayda kitapçıdan paylaşılan resimlerle ortaya çıktı. Kitapların altında yer alan etiketlerde kitabın fiyatı yerine Amazon?da yapılan kullanıcı yorumları ve kitaba verilen notlar yer alıyor.

amazon kullanıcı yorumları

Amazon Books mağazası Seattle? da University Village? da bulunuyor ve resmi tatiller dışında haftanın yedi günü de açık olacak. Mağazanın geçici bir heves olmadığını vurgulayan Amazon başka mağazalarında açılabileceği sinyalini verdi.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz