Amazon.com ilk olarak 31 Mart’ta Dash Buton‘unun tanıtımını yaptığı zaman herkes bunun önceden gelen Bir Nisan Şakası olduğunu düşünmüştü. Çünkü Amazon tanıtım yaptığında dedi ki; Biz bir buton geliştirdik, evinizde bir yere koyun, bir ürüne ihtiyaç duyduğunuzda butona basın biz size gönderelim.
Aslında drone’lerle ürün teslimine başlayan bir şirket için bu gayet kabul edilebilir bir durumdu. Amazon o zaman şaka yapmıyordu ve gerçekten size bir buton veriyor, siz butona bastığınızda sipariş vermiş oluyorsunuz. Bu butonun adı Dash Buton. Daha önce herkeste olmayan bu buton artık amazon.com üzerinden 4.99 dolardan satışa sunuldu.
 

Amazon Dash Butonları
Amazon Dash Butonları

Dash Buton Nedir ve Nasıl Çalışır?
Evde sıklıkla kullanılan ürünleri temin etmek için geliştirilen sadece bir tıklama (basma) ile size ilgili ürünün siparişini verin bir buton.  Tüm ürünler için çalışmıyor. Eve sıklıkla alınan ürünler için kullanılıyor ve her ürün grubu için bir adet Dash Buton bulunuyor. Hangi ürün grubuna basarsanız o kategoride tanımlı ürün siparişini verir.
Akıllı telefonlarla entegre çalışan bu butona bastığınızda telefon üzerinden amazon.com‘ dan siparişiniz veriliyor ve evinize gönderiyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

2 YORUMLAR

  1. Türkiyede tanınmış – bilinen sitelerin bunu yapması kesinlikle çok tutar. En çok da hepsiburada.com un bunu düşünmesi gerekir diye düşünüyorum. Buradan sürekli aynı ürünü alan çok sayıda kullanıcı var. Düzenli aralıklarla ve sürekli alınan ürünler için en gerekli şey.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz