Bilindiği üzere yakın biz tarihte; Google Alphabet adını verdiği yeni bir ana şirket kurmuş, organizasyonel anlamda ciddi değişiklikler yapılmış ve Google dahil olmak üzere tüm hizmetlerini ve şirketlerini bu ana şirketin bir alt dalı haline getirmişti.
Burada dikkat edilmesi gereken nokta yeni kurulan şirket neden abc.xyz domain adresi ile tanıtıldı. Herkes alphabet.com olmasını bekliyordu. Ancak işin gerçeği çok sürmeden ortaya çıktı. İşlerin bu şekilde gitmesinin sebebi Alphabet.com? un Alman devi BMW? ye ait olması.
Evet Alphabet.com BMW? ye ait ve aynı zamanda BMW? nin bu isimde filo hizmeti de mevcut. Aslında durum sadece bununla da sınırlı değil. Reuters yayınladığı bir habere göre Amerika? da 100? den fazla şirketim alphabet kelimesi için marka tesciline sahip olduğu belirlendi.
BMW sözcülerinden yapılan açıklamaya göre; BMW Alphabet.com? u satmayı düşünmüyor. İsim ile ilgili olarak BMW? nin şuan için yasal herhangi bir girişimi bulunmuyor. Alphabet isminin iki dev arasında ne gibi sorunlar çıkaracağı yakında ortaya çıkar.
BMW Logo
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz