Tüm akıllı telefon kullanıcılarının ortak sorunu, telefonların hızla şarj tuketmesi.
Telefon alırken özellikle dikkat ettiğimiz sağlam görüntü kalitesi, yüksek ekran çözünürlüğü , sağlam işlemci performansı, gelişmiş kamera gibi özelliklerde, kalite arttıkça, hızlı şarj tuketme sorunu daha da büyüyor.
Günlük hayatta işlerimiz peşinde koşarken bir yandan para kazandıran ayakkabı modellerinden daha önceki yazımızda bahsetmiştik.
Şimdi de bu ortak şarj sorununa çözüm getirmek için Wisconsin ve Madison Üniversitesileri ortak bir çalışma içerisine girdi. “InStep NanoPower” adlı bir sistem geliştiren bu iki üniversite, bu sistemde yürüme ile açığa çıkan kinetik enerjiyi telefonu şarj edebilecek bir sistemle ayakkabıya entegre etmeye çalışıyor. Herkesin kullanabilmesi için bu sistemi bir spor ayakkabısına uyarlamış olan Wisconsin ve Madison Üniversitesi, ayakkabının telefonla nasıl bağlantı kuracağını hala net bir şekilde belirtmiş değil.

Akıllı Telefonunuzu Yürüyerek Şarj Edebileceğiniz Ayakkabı InStep - NanoPower
Akıllı Telefonunuzu Yürüyerek Şarj Edebileceğiniz Ayakkabı InStep – NanoPower

Henüz telefonları şarj edecek şekilde tamamlanamamış olsa da, şu an yürüyerek elde edilen kinetik enerjiyi bir el fenerini çalıştırmakta kullanabilmişler. Aşağıda videosunu izleyebilirsiniz.

InStep NanoPower‘ın her adımda 10 watt enerji üretebilme potansiyeli bulunuyor ve akıllı telefonlarınızı sadece 2 watt ile şarj edebiliyorsunuz. Günde 10 kW‘ye kadar enerji üretimi gerçekleştirebilen InStep NanoPower, akıllı telefonunuzu birkaç kez şarj edebilmenizi sağlayacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz