Airbnb, Uber, TaskRabbit gibi”Paylaşım Ekonomisi” şirketlerinin yaygınlaşması ile yeni bir iş sektörü doğmaya başladı. Bu sistemler sayesinde insanlar kendi işlerinin yanında bir ek gelir elde edebilir oldu. Bununla birlikte bu hizmetlerden yararlanan müşteriler de seyahatlerinde daha uygun ücretlerle hizmet alabiliyor. Bu sistemlerin büyümesi bazı ülkelerde bu hizmetleri yerleşik olarak veren yapılar tarafından tepki almıyor değil.
Geçen hafta Airbnb siteye Bankok‘ dan üye olan,en önemli ev sahiplerinden, Kelly Kampen‘ in hesabını hiçbir açıklama yapmadan askıya aldı. Kelly Kampen bu alelacele yapılan hareket karşısındaki şaşkınlığını blog yazısında anlattı.
Kelly Kampen Bankok‘ da çok üretken bir ev sahibi idi. Geçen iki yıl içerisinde evinde 700 misafir ağırlamış ve bu işten 40.000 dolar civarından para kazanmıştı. Kelly anyı zamanda Airbnb‘ nin içinde de iyi tanınan biriydi. Hatta gelecek Kasım ayında yapılacak Airbnb etkinliğine katılacaktı.
Airbnb konu ile ilgili açıklama yapmaktan çekinsede kulağımıza gelen söylentide şöyle.

190+ ülkede yerel ev sahiplerinden benzersiz konaklama yerleri kiralayın.
190+ ülkede yerel ev sahiplerinden benzersiz konaklama yerleri kiralayın.

 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Biz genellikle ev sahipleri ile misafirlerimiz arasındaki gizli bilgileri paylaşmayız. İnsanların sitemizdeki kullanıcılarının silinmesinde birçok kalite ve güvenlik kaygılarımız mevcut. Sabit bir ekimiz sürekli olarak ev sahiplerini ve misafirleri gözden geçirmekteler. Bu kararı vermek gerçekten çok zor ama bizim için Airbnb kullanan kişilerin güvenliği herşeyin üzerindedir.

Kelly‘ nin Airbnb ile görüşmesinde aldığı cevap güvenlik kısmında bir sorunla karşılaşıldığı için hesabı askıya alınmış. Ancak Kelly’ nin savunduğu ise üçüncü kişilerin hesabına erişip onun adına işlemler yaptığı. Çünki bazı işlemler A.B.D. IP leri üzerinden yapılmış gözüküyor.
Sebep ne olursa olsun böyle yöntemler ile para kazanmayı düşünen insanlar için bu bir örnek oluşturmalı.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz