Günümüzde artan akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde, artık gün içinde en az 2-3 saat ekran başında vakit geçiriyoruz. Facebook üzerinden gelen akışa, instagram’dan fotoğraflara veya youtube üzerinden yeni çıkan videolara her gün bakıyoruz, her hangi bir ihtiyacımız olduğunda hemen Google’dan aratıyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Sosyal medya ve Google arama motoru gün içi vazgeçilmezlerimizden oldu. Durum böyle olunca, artık birçok işletme ve marka dijital pazarlama mecralarına yatırım yaparak, dijital reklamlara ağırlık vermeye başladı. Dijital mecraları iyi yöneten işletmeler, internet üzerinden satışlarını başarıyla arttırıyorlar.

AjansAD – Dijital Pazarlama Ajansı, bu alana yatırım yapan işletmelerin sektörden sektöre değişsede 4 ile 40 kat arasında bir satış geliri sağlayabildiklerinden bahsetti. Hedef kitleyi tam 12’den vuran pazarlama kampanyaları sayesinde, satış dönüşüm oranları geleneksel dönüşüm oranlarından çok yüksek seyretmektedir. Ancak, aşırı bir şekilde reklam dolu olan sosyal medya ve arama motoru sonuç sayfarını etkili kullanmak ve bu alandan verim almak çok zahmetlidir. Peki, dijital pazarlama araçlarını kullanarak, bu alandan nasıl satış verimi alabiliriz.

Satış Dönümleri Nasıl Arttırılır?

Dijital pazarlamanın en güzel yanı, yaptığınız tüm harcamaların ne kadar satış getirdiğini kolaylık ölçebiliyor olmanızdır. 2017 yılında kullanılan ve 2018’de etkili olacak dijital pazarlama teknikleri aşağıdaki gibidir.

1. Google Trends ile popüler konuları takip etmek
2. Mobil odaklı bir stratejiye sahip olmak
3. Yaratıcı sosyal medya reklam kampanyaları düzenlemek
4. E-ticaret siteleri için SEO çalışmalarına ağırlık vermek
5. Site içi kullanıcı deneyimini yüksek tutmak
6. SEM yani arama motoru reklamları kullanmak
7. Kişiselleştirilmiş email pazarlaması yapmak.

SEO, SEM ve Dijital Pazarlama konularında AjansAD.com’dan ücretsiz bilgi talep edebilirsiniz. Birçok işletmenin internet ve sosyal medya üzerinden yaptığı cirolar, normal şubelerinden aldıkları gelirlerin çok çok üzerindedir. Bu alana yapacağınız yatırımlar doğru kullanılırsa olağanüstü getiri sağlayabilir.

Rekabetin yüksek olduğu dijital mecralarda maliyetleri kontrol etmek ve ciroları yükseltmek zordur. Eğer işletmeniz için planlı ve etkili bir dijital pazarlama stratejisi uygulamıyorsa, bu alana harcadığınız tutarlar satışa dönüşmez ve boşa gitmiş olur.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz