2000 Vodafone Kullanıcısının Bilgileri Çalındı

Vodafone yapılan bir hack saldırısıyla 2000 kullanıcı bilgisinin çalındığını açıkladı.

0
190

Telekomünikasyon şirketi Vodafone yaptığı açıklamayla yapılan bir hack saldırısıyla 2000 kullanıcısının bilgilerinin çalındığını açıkladı. Vodafone‘ un bu açıklaması operatör kullanıcılarını tedirgin etti.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

İngiltere menşeili telekomünikasyon şirketi Vodafone dünya çapında bir şirket olmanın yanında ülkemizde en çok kullanılan ikinci gsm operatörü. Dünya çapındaki şirket yaptığı hack saldırısı sonrası 2000‘ e yakın kullanıcısının bilgilerinin çalınmasını engelleyemedi. Saldırının 31 Ekim cumartesi günü gerçekleştiğini belirten şirket, bu saldırının Ekim ayı içindeki ikinci saldırı olduğunu da ifade etti.

Vodafone çalınan kullanıcı bilgilerinin içinde, kullanıcıların operatör işlemleri için verdikleri banka bilgilerinin olduğunu da bildirdi. Banka bilgilerini de çalan hackerlar, bu bilgilerle istedikleri mali işlemleri yapabilirler. Hesapları çalınan bütün kullanıcılarla iletişime geçtiklerini ve gerekli uyarıların yapıldığını söyleyen Vodafone, şuana kadar hiçbir kullanıcının herhangi bir maddi kayıp yaşamadığını da ayrıca belirtti.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz