Her yıl Dünya Kadınlar Günü’ne yakın tarihlerde WTM ekipleri tarafından büyük bir etkinlik
düzenleniyor. Dünya kadınlar gününü kutlarken teknoloji bilişim ve mühendislik alanında kadınları destekliyor ve ilham veriyoruz. Teknoloji, bilgisayar bilimleri ve yazılımla ilgilenen kadınların bu kapsamda sektördeki etkinliklerini artırmak ve motive amaçlı birçok ülkede gerçekleştirilen “Women Techmakers” etkinliklerinden bir tanesi, 24 Mart Cumartesi günü Eskişehir‘de gerçekleştirilecek.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Kadınların sektördeki başarısını vurgulamak ve konferanslardaki kadın sayısını ve görünürlüğü arttırmak amacıyla konuşmacıların tamamı kadınlardan oluşuyor fakat etkinlik kadın&erkek herkese açıktır.

Women Techmakers Eskişehir International Women Days 2018

Etkinliğin amaçları arasında teknoloji ile ilgili kadınların birbirleriyle iletişim-etkileşim içerisinde olması ve birbirlerini motive amaçlı bir araya gelmesi , kadınların bu sektördeki sorunlarını ve deneyimlerini paylaşması ve teknolojideki son gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak yer alıyor.

Konferanslar, mobil teknolojiler, web teknolojileri, back-end ve front-end teknolojileri, liderlik, oyun girişimciliği, UI/UX ve sanal gerçeklik ile ilgili birçok önemli içeriğe sahip.
Etkinlik süresinde alanında deneyimli kişiler tarafından verilecek olan sunumlar ve eğitimlerin yanı sıra, güncel teknolojik araçlara meraklı olanlar için stand alanları da bulunacak.

24 Mart Cumartesi günü düzenlenecek olan etkinlik 6 paralel oturum ve 10+ konuşmacıdan oluşacak ve 400+ katılımcının katılımı planlanıyor.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve kaydolmak için linkini ziyaret edebilirsiniz.

Women Techmakers Eskişehir International Women Days 2018
Women Techmakers Eskişehir International Women Days 2018
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz