Bir okulumuzdan gelen tanıtım bültenini büyük bir keyifle olduğu gibi paylaşıyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

İstanbul Bahçelievler Kemal Hasoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda BT Öğretmeni Burak E. tarafından yürütülen Hibrit Bilişim Sınıfı Projesi büyük ilgi gördü.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla İstanbul’da gerçekleşen GESS (Global Educational Supplies and Solutions Turkey) Uluslararası Eğitim Fuarında tanıtımı yapılan proje, temel olarak yerli teknolojiyi üretebilecek öğrencilere uygun ortam sunmayı amaçlıyor.

Öğrencilerin kodlama, robotik, siber güvenlik, dijital tasarım ve uzay bilimleri alanlarında kendilerini geliştirmeleri için geniş imkânlar sunan Hibrit Bilişim Sınıfı Projesinde fikir aşamasından bugüne kadar önemli gelişme kaydedildi.

2016 yılı başında standartların altında bir bilgisayar laboratuvarında uygulanmaya başlanan projeyle birlikte, öncelikle ortamın fiziksel ve donanımsal olarak geliştirilmesi hedeflendi. Bu kapsamda, yapılan çalışmalarla, kamera sistemi ve parmak iziyle denetimi yapılan, özel tasarlanmış çalışma önlüklerinin kullanıldığı, öğrencilerin özgürce proje ürettikleri, inovatif bir eğitim ortamı haline getirildi.

Proje kapsamında ortamın daha da geliştirilmesi çalışmaları devam etmektedir.
Konuya ilgi duyan öğrencilerin bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarını da sağlayan proje kapsamında, yapılan çalışmalar çeşitli alanlarda ödüller kazanarak takdir topladı.

Teknoloji Eğitiminde Hibrit Bilişim Sınıfı Projesi

Hibrit Bilişim Sınıfı Projesi çok yönlü kullanıma uygun ve daha ekonomik olması nedeniyle de bilişim sınıfı olmayan ya da yetersiz olan okullar tarafından da büyük ilgi gördü. Fuar sonrasında birçok okuldan bu sınıfı kendi okullarına kurabilmek için gelen talepler üzerine, yaygınlaştırmaya yönelik çalışmalar sürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da ilgiyle karşılanan ve sosyal medya platformlarında geniş yer verilen Hibrit Bilişim Sınıfı Projesi, Bakanlık tarafından 17-18 Kasım 2017’de Ankara’da düzenlenecek olan Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde tüm Türkiye’ye daha kapsamlı bir şekilde tanıtılacaktır.

HD Tekno Haber olarak başarılar diliyoruz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz