SendPulse E-Posta Pazarlama Yönetimi

E-posta pazarlama; mail üzerinden tüketicilere direkt olarak ulaşabilmenin en kolay yoludur. Ürünler ve servisler hakkında etkin bir şekilde müşteriye bilgi sunabilmek adına kullanışlı bir yöntemdir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Toplu Mail Gönderim Hizmeti

E-posta pazarlama sayesinde hedef müşteri kitlesi ile doğrudan iletişim kurmak mümkündür. Bu alandaki diğer pazarlama yöntemleri göz önünde bulundurulduğunda, e-mail pazarlama yöntemi ile potansiyel müşterilere daha düşük bir maliyetle ulaşım sağlanabilmektedir. Bu noktada e-mail pazarlamanın ne iş yaptığının anlaşılması büyük önem taşımaktadır. Toplu mail gönderimi ile aynı anda birden fazla müşteriye ulaşım imkanı sağlayan e-mail pazarlama, her türlü içerik ve kampanyayı hedef kitleyle buluşturmaktadır. E-mail marketing sadece içerik tanıtımının yapıldığı bir ulaşım kanalı değildir. Multimedya formatlı görsellerle mail zenginleştirilerek, ürün veya servislerin hedef kitle tarafından daha iyi anlaşılmasına da olanak sağlamaktadır.

SendPulse E-Posta Pazarlama Yönetimi

Mail yoluyla potansiyel müşterilere gönderilen tanıtım içerikleri, firmaların sunduğu servis ve ürünler hakkında bilgilendirmede bulunmak için etkili bir yöntemdir. Bu bilgilendirme satış kampanyası hakkında olabileceği gibi e-bülteni şeklinde de yapılabilmektedir. Tercih durumuna bağlı olarak kimi e-posta pazarlama çalışmaları, müşteriyi geri döndürmeye yönelik yapılmaktadır. Bu çalışmalar, özel bir teklif fırsatı ya da indirim kuponu sunarak yapıldığında satışların artmasında da oldukça etkili olmaktadır. E-mail pazarlama tüketicilerle aktif bir iletişim kurmak ve bağı koparmamak için önemli bir konuma sahiptir. Dünyada pek çok şirket tarafından kullanılan bu yöntem, dijital ortamda markaların varlığını göstermesi ve tanınırlığını artırması için büyük önem taşımaktadır.

Hedef Kitleye Ulaşmanın En Kısa Yolu: SendPulse

Veri tabanında yer alan kullanıcılara ne zaman mesaj gönderileceğine dair doğru zamanı ve kanalı tahmin ederek, e-mail marketing yöneticilerinin dönüşüm oranını artırmaya yardımcı olan Sendpulse, 2015 yılında işini başlatmış bir yapay zeka platformudur. Merkezi New York’ta olan markanın; Kiew, Saint Petersburg, Sao Paulo ve İstanbul’da da ofisleri bulunmaktadır. Yapay zeka destekli e-posta pazarlama servis sağlayıcısı olan SendPulse, e-posta açılma oranlarını en üst seviyeye taşımayı hedeflemektedir. Toplu mail gönderim imkanı sunan bu servis sağlayıcısı, kayıt sayısı ve sektördeki hedef müşteri kitlesine göre farklı başarı oranları sergilemektedir.

Firmaların e-posta listesinde yer alan müşterileriyle aktif bir şekilde iletişim kurmalarına olanak sağlayan Sendpulse; kullanıcı bu listeden çıkarılmayı talep etmediği müddetçe sürekli olarak bilgilendirme içeriklerini potansiyel müşterilerine ulaştırabilmektedir. Buradaki en önemli detay, marka ve firmaların toplu mail gönderirken yapacakları zamanlamanın isabetli olmasıdır. Sık aralıklarla yapılan e-posta pazarlama çalışması, hedef kitlenin bu listeden çıkarılmayı talep etme ihtimaline yol açabilmektedir. Doğru zamanlama ve ilgi çekici içerikle yapılan toplu mail gönderimlerinde, müşterilerin siteye yapacağı geri bildirimin de artması kaçınılmaz olmaktadır. Dijital pazarlama çalışmalarının çoğunda olduğu gibi e-posta pazarlama yönteminde de gönderilen maillerdeki etkileşimin analizlerini düzenli olarak takip edebilmek mümkündür.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz