Türkiye?nin en kapsamlı siber savunma yarışması Savunma Sanayii Müsteşarlığı?na bağlı Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret (STM) tarafından düzenleniyor. 27 Ekim tarihinde Bilkent Üniversitesi‘ nde düzenlenecek yarışmada çok sayıda siber güvenlik uzmanının yarışması bekleniyor. Türkiye?de yapılmış en kapsamlı yarışmalardan biri olması beklenen etkinlik devlet kuruluşlarını, özel sektörü ve gönüllüleri bir araya getiriyor.
Yarışmacılar siber güvenlik uzmanları tarafından yaratılacak sistem açıklarını bulmaya çalışacak. Bu sayede hem para ödülü kazanıp hemde kendilerini geliştirip, gösterme fırsatı yakalayacaklar. CTF etkinliği kapsamında güvenlik uzmanları Wi-Fi, kriptoloji ve tersine mühendislik gibi konularda yarışıp güvenlik açıklarını en kısa sürede bulmaya çalışacaklar. Etkinlik ücretsiz ve gönüllülük esasına dayanarak kamu, özel sektör ve üniversitelerin bir araya gelmesi ve güvenlik bilgi paylaşım ağının oluşturulması amaçlanıyor.
Yarışma sayesinde özel kurum ve kuruluşlarda kendi siber güvenlik ekiplerini deneme fırsatı bularak eksiklerini görebilecekler. Bireysel katılımcılar ve üniversite öğrencileri de katılımcı kurum ve kuruluşlara kendilerini ispatlama fırsatı tanıyacaklar.
Yarışmada dereceye girenler ödüllendirilirken aynı zamanda katılımcılar etkinlik boyunca faydalı sunumlardan yararlanabilecek.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz