pcdepo.com' un Sahibi Açıklama Yaptı: O Ürünleri Unutun

0
762

pcdepo.com hakkında daha öncede teslim edilmeyen ürün şikayetleri olduğu konusunda haber yapmıştık. Yeni alınan duyumlara göre pcdepo.com’ un sahibi Sinan Yener‘ in bir müşterisine bankaların bütün hesaplarına el koyduğunu ve ürün gönderiminin yapılamayacağını söylediği iddia edildi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Daha önce yaptığımız haberde ürün ücretlerinin ödenmesine rağmen siparişlerin hala kargoya verilmediği ve müşterilerin sorunlarını anlatacağı bir muhattap bulamadığını yazmıştık. Bugün şirketin sahibi Sinan Yener’ in bir müşterisine “Artık sadece ceketim kaldı, herkes mal gönderimini unutsun.” dediği iddia edildi.

K.Ş. adındaki bu müşteri, Sinan Yener?le telefonda konuştuğunu ve şirketin varlıklarına bankanın el koyduğunu iddia etti. Bu yüzden şirketin elinde hiçbir şeyin kalmadığı iddia edildi. Şirketin sahibinin aslında şirketin mağdur edildiğini, bu yüzden de  müşterilerin de mağdur olduğunu söylemiş.

Siteye girdiğimizde de önemli duyuru adı altında aşağıdaki açıklama paylaşılmış.

Gazetelerde yayınlanan haberlerin başlangıcında yer alan firmamızın yılda 25.000 adet bilgisayar sattığına ilişkin beyanlar dışındaki haberin tüm içeriği gerçeği yansıtmadığı gibi doğruda değildir.
Firmamız 13 yıldır bu sistemle piyasada olan en çok perakende bilgisayar satan firmadır. Bu durumda yasa  gereği teslim sürecimiz 45 gün olarak öngörülmüş olduğundan firmamız 3-4 günlük rötar ile birlikte asgari 5000 adet bilgisayarı alıcıya teslim edemememiz gerekirdi oysaki, şuan firma kayıtlarına göre alıcıya gönderilmeyen bilgisayar sayısı sadece 180 adettir.
Firmamız kötü niyetli olması halinde bu sayı yaklaşık 5000 adet civarı olması gerekirken ortada böyle bir mağdur olmadığı gibi Türkiye de bankacılık sektörünün denetimsizliğinden ve adalete ve hukuka aykırı olarak keyfi davranışları sonucu şirketimiz mağdur edilmiştir.
Biz bu mağduriyeti müşterilerimize yansıtmamak adına her türlü maddi manevi fedakarlığı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Geçen süreçte döviz kurlarındaki ani yükseliş nedeni ile ilk 45 günlük iç piyasada nihai tüketici bağlantımız 4000 bilgisayar civarında olmuştur. Bu fark dahi firmamızın 2,5milyon TL zararı ortaya çıkarmıştır. Firmamız buna rağmen faaliyetine ve teslimlerine devam etmiştir.
Aynı süreçte bankalar bilançolarımızı sürekli inceledikleri için firmamızdan ek teminatlar talep etmişler ve bu talep üzerine iyi niyetli olarak bankaları şirketimizin ve şahsımın maliki olduğu tüm taşınmazları rehin etmiş bulunmaktayız.
Garanti bankası riskinden daha fazla ek teminatları aldığı günün hemen ardından firmamıza tahsis edilen kredileri durdurmuş ve sanal pos hesaplarını bloke edip 27/10/2015 tarihi itibariyle ticari faaliyetlerimiz bloke edilmiştir.
Ardından finansbank, Vakıfbank ve Akbank aynı şekilde tüm hesapları bloke etmek zorunda bırakılmıştır.
Şirket aktif ve pasifimiz yüksek banka temerrüt faizleriyle yok edilmesini engellediğimiz an şirketimizin faaliyetlerine devam edebileceği gibi yüksek bir oranda öz sermayesine de kavuşabilecektir.
Bu hususlara yönelik ilgili bankalar ile firmamız ve avukatlarımız görüşmelere devam etmektedir.
Sonuç olarak hesaplarımıza bloke konulan 27/10/2015 gününe ilişkin sadece 1 günlük bilgisayar alıcısı mağdur durumdadır. Bu mağduriyet de en kısa sürede firmamız tarafından ortadan kaldırılacaktır.
 
Norma Bilgisayar Dış Tic.LTD.ŞTİ.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz