Chris Hemswort ve David Harbour’ın başrollerinde oynadığı Netflix orijinal film olan Extraction 7 Nisan’da izleyicinin karşısına çıktı. Netflix resmi Twitter hesabından paylaştığı bir gönderide filmin en iyi listesinde ilk sıraya yerleşmesine az kaldığını belirterek izleyicilere teşekkür ettiğini açıkladı.
Dünyada en çok aboneye sahip film ve dizi yayın platformlarından bir tanesi olan Netflix, dizilerin yanında yapımcılığını üstlendiği filmlerde de oldukça iddialı olduğunu kanıtlamıştı. Nisan ayının ilk haftasında platform üzerinden ilk 10  giren orijinal yapım Extraction filminin en çok izlenenlerde başı çekmesine çok az kaldığını açıklandı .Şu an ülkemizde de en çok izlenenlerde 4. sırada yer alan  aksiyon dolu film için Netflix resmi Twitter hesabından şimdiye kadarki en büyük yapım olma yolunda ilerlediğini söyledi ve ilk 4 haftasında 90 milyon izlenmeye ulaşacağının beklendiğini paylaşarak izleyicilere teşekkür etti. Film 7 Nisan tarihinde gösterime girmişti.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Gişe rekorları kıran John Wick izleyiciler tarafından benzeri olduğu yorumları yapılan ve oldukça ses getiren film Extraction eğer gerçekten Netflix’in beklediği şekil de ilk 4 haftasında 90 milyon izleyiciye ulaşabilirse bu zamana kadar en çok izlenen Netflix orijinal filmi olacaktır. En çok izlenenler listesini önceki yapımları hatırlamak isterseniz 2019’da gösterime giren Jennifer Aniston ve Adam Sandler komedisi Murder Mystery ilk dört haftada 73 milyon izleyici tarafından izlenmiş , başrolünde Ben Affleck olan savaş filmi Triple Frontier ilk dört haftada 63 milyon kişiye ulaşmış, Sandra Bullock’lu korku filmi Bird Box ise ilk dört haftada 45 milyon izlenime sahiptir.

Şimdilik filmin ilk dört haftasını izlenmesi biraz daha zaman olsa da Netflix’in elindeki verilere dayanarak böyle bir tahmin yaptığı ve çok büyük ihtimalle filmin bu izleyici sayısına ulaşacağı Yorum yapılmaktadır.  Bu da demek oluyor ki en geç haftaya Netflix’ten yeni bir açıklama gelecek ve biz de Extraction filminin liderliğini görebileceğini olabilir. Hal böyle olunca kıyaslandığı diğer büyük aksiyon filmleri gibi Extraction’ın da devam filmi gelmesi beklenmektedir. Oldukça iyi dönüşümler alan filmin önümüzdeki günlerde neler yapacağını beraber göreceğiz gibi durumakta.

Not: Filmi Netflix Üzerinden izleye bilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz