Netflix, özellikle son 2 yıldır film bütçelerini önemli ölçüde artırmaya başlamıştı. Artan abone sayısıyla daha büyük bütçeli filmler yapan çevrimiçi video yayın platformunun en pahalı 5 filmini sizler için listeledik.

Büyük gişe filmlerinin yüzlerce milyon dolarlık harcamalar yaptığını hepimiz bilmekteyiz. Bu filmler, gerek oyuncu kadrosu, gerek set gerekse de PR çalışması için 200-300 milyon doları gözden çıkarabilmekteler, ancak bu filmler vizyona girdikten sonra milyarlarca dolar gelir elde edebiliyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Filmleri sinemaya girmediği için bu büyük gelirden mahkum olan çevrimiçi yayın platformlarından Netflix de elindeki büyük abone kitlesi sayesinde yüksek bütçeli filmler çekebilmekte. Bugün sizlere Netflix’in bu zamana kadar yayınladığı veya yayınlayacağı en yüksek bütçeli 5 filmi size sunucaz. Bu filmlerden 4’ü halihazırda Netflix’te erişilebilir olurken, diğer 1 film önümüzdeki dönemde çıkış yapacak. Hazırsanız listemize başlayalım:

Netflix’in en pahalı filmleri

  • The Irishman
  • 6 Underground
  • Triple Frontier
  • Bright
  • The Gray Man

The Irishman (2019)

Martin Scorcese’in yönetmenliğinde çekilen The Irishman, adeta usta oyuncuların şov yaptığı bir filmdi. Robert De Niro ve Al Pacino gibi ikonik isimleri bir araya getiren film, uzunluğunun dışında bütçesiyle de fazlasıyla konuşuldu. The Irishman’in toplam bütçesi 160 milyon dolardı.

6 Underground (2019)

Aksiyon filmlerinin ünlü yönetmeni Michael Bay tarafından yönetilen 6 Underground’da biricik Deadpool’umuz Ryan Reynolds oynuyor. Film, eleştirmenlerden düşük puan alsa da platformda 83 milyon kez izlendi. Filmin toplam bütçesi ise 150 milyon dolardı.

Triple Frontier (2019)

Ben Affleck’in başrolde yer aldığı Triple Frontier, aksiyon tutkunlarının sevdiği bir film oldu. Platformda 64 milyondan fazla izleyiciye ulaşan film için Netflix, 115 milyon doların biraz üzerinde bütçe ayırdı.

Bright (2017)

2017’nin sonlarında bizlerle buluşan Bright, ülkemiz dahil tüm dünyada büyük PR çalışmaları gerçekleştirdi. Will Smith’in başrolde yer aldığı film, 90 milyon dolarlık bütçesiyle uzun bir süre Netflix’in en yüksek bütçeli filmi oldu.

The Gray Man

Netflix, Avengers filminin de yönetmenleri olan Russo kardeşlerle anlaşarak çektiği film, 200 milyon doların üzerinde bir bütçeye sahip olmakta.  Filmin oyuncu kadrosunda ise Chris Evans ve Ryan Gosling gibi isimler yer almakta. Film yayınlandığında, çevrimiçi bir platform tarafından yapılan en yüksek bütçeli film olaması düşünülüyor.

 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz