Samsung’un piyasaya sürmesi  beklenen telefonlarından bir bulunan giriş seviyesi telefon Galaxy M01, FCC veri tabanına eklendi. Cihazın FCC haricinde başka doğrulama sitelerinde de ortaya çıkması cihazın bazı özelliklerini doğrulamış olmuştu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Samsung’un bütçe dostu telefonlarından gösterilen  Galaxy M01‘in yakın zamanda raflarda yer alması beklenmekte. Cihaz, Wi-Fi Alliance sertifikasını almayı başardı ve ayrıca Geekbench’te de tespit edilmiştir. Daha sonra cihazın birincil donanım özellikleri gelecek olursak Google Play Console listelemesinde ortaya çıkmıştır. Bunlarla birlikte, cihazın başka bir popüler mobil internet sitesi tarafından da doğrulanması akıllara cihazın lansmanının yakın olduğunu görünüyor.

FCC veri tabanına göre, Galaxy M01‘in donanımı Galaxy A01‘e benzeyecek olan  ancak batarya konusu farklı olacak. Galaxy A01, 3.000 mAh bataryaya sahip olurken  Galaxy M01 ise, 4.000 mAh olan daha büyük bir bataryaya sahip olacak diye düşünülüyor. Ayrıca Galaxy M01 çift sim kart yuvasına sahip olarak gelecek. Batarya haricinde donanım hakkında çok fazla bilgi vermeyen FCC, cihazın yenilenmiş A01 olarak geleceğini bastıra bastıra açıklıyor.

Bazı çizim taslaklar da bu mobil doğrulama platformunda paylaşılmıştı. Bu taslaklar, cihazın arka tarafında sol üst köşede dikey olarak yerleştirilmiş ikili kamera kurulu olduğunu doğrular niteliktedir. Cihazın sahip olduğu 3,5 mm kulaklık (jack) girişi üst taraftayken, USB şarj yuvası ise alt tarafta olacak şekilde dizayn edilmiştir. Galaxy M01‘in Google Play Console listelemesi, cihazın 720 x 1520 piksel HD+ çözünürlük sunulacağı düşünülüyor.

Telefon İşlemcisi Ne Olacak

Samsung’un, Galaxy M01‘i güçlendirecek işlemci konusunda, giriş seviyesinde bir işlemci olan Qualcomm Snapdragon 439′u tercih ettiği söyleniyor. Bu işlemcinin varlığı Google Play Console tarafından da onaylanmış durumda. Telefonun iç kısmında bu işlemciyle beraber, Adreno 505 GPU ve 3 GB RAM bulunmaktadır. Depolama konusunda ise bir belirsizlik hakim desek yanlış olmak ancak,en düşük  32 GB dahili depolama alanı olması beklenmektedir.

Galaxy M01‘in Geekbench listelemesi telefonun işletim sisteminin Android 10 OS olacağını öne sürüyor, şirketin telefonda buna ek olarak OneUI’ı da kullanmasını gelebilir . FCC, batarya konusunda kesin bir dille konuşmuşken herhangi bir hızlı şarj desteği bulunmasından bahsetmedi. Şimdilik Galaxy M01 hakkında ortaya çıkan bilgiler bu şekilde, yakın zamanda ortaya yeni bilgilerin çıkması bekleniyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz