Yurtdışına çıktığımızda her köşede bedava internet arar olduk. Birçok büyük şehirde de ücretsiz Wifi alanları bulmak çok da zor olmuyor. Bu konuda farklı bir bakış açısı da Moskova‘ dan geldi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Moskova’ da Wifi ye yeni bir bakış açısı getirildi. Ücretsiz Wifi lerin yoğun olarak yer aldığı Moskova’ da artık mezarlıklara da ücretsiz internet noktaları entegre edilecek.

Rus yazar Anton Chekhov, Sovyet lider Nikita Khrushchev ve ilk Rus Devlet Başkanı Boris Yeltsin gibi isimlerin yattığı ünlülerin mezarlığı sayılan  Vagankovo, Troyekurovo, ve Novodevichy mezarlıklarında faaliyete geçmeye başlayan bu proje sayesinde, bu mezarlıkları ziyaret edenler ücretsiz internete sahip olabilecek.

Bu sayede mezarları ziyaret eden ziyaretçiler mezarlıklarda bulunan ünlüler hakkında kolayca internet üzerinden araştırma yapabilecek. Bu girişimin hedefi ziyaretçilere kolaylık sağlamak da olsa asıl amacı Wi-Fi noktalarına mezarlıkların da dahil edilmesi yer alıyor.

Bu yeni girişimin önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi bekleniyor. Eğer istenilen başarı sağlanırsa şehirde bulunan diğer mezarlıklarada Wi-Fi entegre edileceği belirtiliyor

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz