Yakın zamanda yaşanan kötü gidişat sonrası küçülme kararı alan Yahoo, eğer söylentiler doğru ise Marissa Mayer‘i işten çıkarabilir. Bu durumda Marissa küçük çapta bir servetin sahibi olacağa benziyor. Yahoo‘da bir şeylerin yolunda gitmediği uzunca zamandır konuşuluyordu. Hatta söylentiler arasında Google‘ın Yahoo‘yu satın alacağı da çokça dillendiriliyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bunların dışında Google‘ın kendi dışında Yahoo‘yu satın almayı planlayan şirketlere finansal destek sağlayacağı da söyleniyor. Bu satın almaların dışında şirket kendi içerisinde de küçülmeye gitmeyi öngörüyor. Yıl sonuna kadar şirket içerisinde %15 küçülme planlanıyor. Bu küçülme planları içerisinde Marissa‘nın yer alması durumunda şirket satılırsa kendisine 37 milyon dolar tazminat ödemek gerekecek. Şirket satılmadan işten çıkarma durumu oluşursa 12.5 milyon dolar tazminat almaya hak kazanacak. İki durum arasında iki kattan fazla fark olmasına rağmen iki rakam da küçük bir servet sayılır.

Yahoo’nun son yılda %23 değer kaybetti. Bu kötü gidişat sonrası 2012 yılında şirketin CEO’su olarak göreve başlayan Marissa‘nın yapmış olduğu açıklamaya göre şirket 1 yıl içerisinde 4 milyar 430 milyon dolar zarar etti.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz