Son zamanlarda borsada değer kaybetmeye başlayan LinkedIn‘in yöneticisi çalışanlarının motivasyonunu arttırmak için böyle bir karar aldı. Şubat ayında yapılan son çeyrek açıklamaları sonrasında borsada tabiri caizse resmen çakıldı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Raporlar açıklanmadan önce 190 dolar seviyesinde olan hisseleri, bu olumsuz tablonun açıklanmasının ardından 108 dolara kadar geriledi. Toparlamaya çalışsa da 119 dolar seviyesine çıkabilmişti.

Bu yaşanan olumsuzluklar sonrasında, Jeff Weiner yıllık garanti hisse bonusu ollan 14 milyon doları çalışanlara dağıtmaya karar verdiğini doğruladı. Bu hareketiyle çalışanlarının motivasyonlarını arttırmayı hedefleyen  Jeff, 14 milyon doları çalışanların prim havuzuna aktardı.

Olayın altında yönetim kuruluna önce bu talebini ileten Jeff, talebin yönetim kurulu tarafından onaylanmasının ardından çalışanlarına bunu bir toplantı ile duyurmuş. Bu toplantıda prim bilgisi dışında motivasyona etkisi olması amacıyla açıklamalarda bulunmuş. Yaşanan kötü olaylardan önce hedeflerimiz misyonumuz nasıl ise bu gelişmelerden sonra da görüşlerimiz ve hedeflerimiz değişmeyecektir diyerek çalışanların düzenlerini korumalarını belirtmiş.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz