Müşteri Hizmetleri denilince aklımıza telefonla iletişime geçtiğimiz bir numara, ziyaret ettiğimiz bir web sitesi geliyor. Ancak teknolojinin hızlı gelişimi ve Twitter gibi popüler sosyal medya platformlarının getirdiği yeniliklerle Müşteri Hizmetleri’ de sosyal medyaya taşındı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Sosyal medyanın popülerliğinden ve etkili iletişiminden faydalanmak isteyen dev teknoloji şirketi Apple‘ da sosyal medya üzerinden müşterilerine ulaşmak için Twitter hesabı açtı. AppleSupport adındaki bu resmi hesap sayesinde Apple, müşterilerinin soru ve talepleriyle sosyal medya üzerinden de ilgilenecek.

Apple-destek-twitter-hesabi-acildi

Apple açtığı bu resmi Twitter hesabı sayesinde kullanıcılarıyla direk iletişim halinde olacak ve birçok konuda destek ve bilgi akışını sağlayabilecek. Apple gibi dev bir şirketin böyle bir girişimde bulunması hem bizleri şaşırtırken hem de kolayca ulaşılabilinecek bir hesap olması bizleri mutlu etti.

Twitter geçtiğimiz günlerde şirketlerin resmi hesaplarını müşteri hizmetleri gibi kullanabilmesi için özel mesajlaşma alanı gibi çeşitli düzenlemeler yapmıştı. Bu yenilikler sayesinde şirketler resmi hesaplarını müşteri hizmetleri gibi kullanabiliyor. Hatta Twitter önümüzdeki günlerde şirketlerin daha rahat hizmet verebilmesi için resmi şirket hesaplarına müşteri geri bildirimleri özelliğini kullanıma sunması bekleniyor.

Twitter yakın zamanda bütün şirketler için müşteri hizmetlerini veren dev bir müşteri hizmetleri platformu olacak gibi görünüyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz