Bir kaç ay önce yüksek bir meblağa Delivery Hero?ya 589 milyon dolara (1 milyar 596 milyon TL) satılan Yemeksepeti’ nin CEO su Nevzay Aydın‘ ın paranın 27 milyon dolarını, 144 çalışanıyla paylaşmasının ardından, bu kez de, Twitter hisselerini çalışanlarıyla paylaşacak.
Sosyal paylaşım sitesi Twitter‘ ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jack Dorsey, yine Twitter üzerinden kendi hesabı (@jack) üzerinden yaptığı açıklamada, “Daha büyük bir şeyin küçük parçasına sahip olmayı, küçük bir şeyin daha büyük parçasına sahip olmaya tercih ederim.
Twitter’ı büyüteceğimizden eminim” dedi ve mesajın sonuna “zafer” işareti ekledi.

Jack Dorsey' in kendi hesabı (@jack) üzerinden attığı tweet
Jack Dorsey’ in kendi hesabı (@jack) üzerinden attığı tweet
Jack Dorsey, yaptığı açıklamalarda, şirkette sahip olduğu hisselerin üçte birini çalışanlarıyla paylaşacağını bildirdi, ki bu oran topkam hisselerin yüzde 1′ ine eş gelmektedir.
Twitter’ ın değeri şu an 20 milyar dolar dolaylarında. Yüzde 1′ lik oran yaklaşık 200 milyon dolara denk gelmektedir.
Yaklaşık iki hafta önce, Sosyal medya devi Twitter’ın işgücü planında 336 çalışanın yeniden yapılanma ve daralma sürecine dahil edilmesi söylemleri gündeme gelmişti.
Jack Dorsey, yüzde 1′ lik hissenin karşılığıında olan parayı, çalışanlara moral olması için, çalışanlarını ödüllendirmek için kullanılan fona aktaracağını belirtti.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. Adamlar bir hafta önce yüzde on küçülmeye gidiyoruz deyip işten çıkarmaya başlıyorlar sonra Jack Dorsay kalanlara hisselerimi paylaşacağım diyor. O ara işten çıkarılanların yerinde olmayı kesinlikle istemezdim 🙂 eminim çok kötü hissetmişlerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz