Honor’dan George Zhao, 20 Mayıs’ta Honor X10’u tanıtacağını resmi olarak açıklanmıştı. Telefonun sistem hakkında detaylar ortaya yavaş yavaş çıkmaya başlıyor.

Akıllı telefon üreticileri sık sık yeni telefonları piyasaya sürmekte. Bu firmalardan biri de Honor olmuştu. Firma, yakın zamanda yeni Honor X10 adlı cihazı da resmi olarak tanıtacağını duyurmuştu. Telefonun tanıtımı 20 Mayıs’ta yapılacağını duyurdu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Çıkış tarihine bu kadar kısa bir zaman kalmışken telefon hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkması hiç de şaşırtıcı değil. Ortaya çıkan 3D tasarım görüntülerinde Honor X10’in soğutma sistemi de göze çarpımakta.

Weibo’da daha önce de yeni cihazlar hakkında bilgiler paylaşan Digital Chat Station, telefonun bir kesitini paylaşmıştı. Özelliklerini zaten bildiğimiz telefonun soğutma sisteminde de grafenin kullanılacağını böylece öğrenmiş olduk.

Huawei’den çıkacak en ucuz 5G model olması beklenen telefon, bu nedenle de normal akıllı telefonlardan biraz daha fazla ısınacak. Grafetabanlı soğutma sistemi sayesinde telefon daha iyi bir ısı korumasına sahip olacağını biliyoruz.

5G teknolojisi sayesinde akıllı telefonlar daha iyi bağlantılara ve daha gelişmiş bağlantılara sahip olacağı. Bu teknolojinin olumsuz etkisi ise telefonların şarjlarının daha hızlı bitmesi ve daha fazla ısınmaları şeklinde görülmektedir.

Telefo`nun Teknik Özellikleri

Telefonun özelliklerine baktığımızda ise dengeli bir konfigürasyon tercih edildiğini görmekteyiz. Telefonun ekranı 6.63 inçlik FHD+ LCD olarak belirtilmektedir. İşlemcisi ise Kirin 820 5G olacak olan telefon, 16 GB pop up kameraya sahip olacak. Cihazın diğer özellikleri arasında ise 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza yer almaktadır.

Arka tarafında ise üç kameralı bir sistem bulunan telefonun lensleri ise 40 MP ana kamera + 8 MP ultra geniş açı kamera ve 2 MP üçlü kamera sistemine sahip olduğunu açıklamıştır. 4200 mAh bataryalı telefonda 22.5W hızlı şarj özelliği bulunmaktadır. Telefonun Şarj girişi ise USB Type-C olarak tasarlanmıştır.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz