Yaklaşık iki yıldır herhangi bir paylaşım yapmayan Mafia’nın resmi Twitter hesabı geri dönerek uzun bir aradan sonra ilk kez tweet attıldı. Tweetin, oyunun remastered versiyonunun hazırlıklarının yapıldığı söylentileri ayyuka çıkmışken gelmesi dikkat çektimişti.

Bir zamanların hayli popüler oyunlarından olan Mafia serisinin resmi Twitter hesabı yaklaşık 2 yıldır hiçbir şey paylaşılmıyordu. Mafia 2’nin remastered versiyonunun yayına hazırlandığı söylentilerinin internettte hızla yayıldığı ve oyun severlerin heyecanlandığı bir dönemde büyük bir sürpriz yaşandı ve resmi hesaptan ilk kez yeni bir tweet atılmıştı. Remastered oyunun geleceğini doğrular nitelikte olduğu düşünülen tweet tek bir kelimeden oluşuyor: ‘Family‘ (Aile).

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Geçtiğimiz nisan ayının başlarında, Kore Oyun Derecelendirme ve İdare Komitesi, Mafia 2: Definitive Edition‘ten ‘ı sızdırmıştı ancak oyunun yapımcısı ve dağıtımcısı olan Take-Two şirketinden hâlâ bir açıklama gelmiş durumda.

Orijinal Mafia 2 oyunu 2010 yılında Xbox 360, PS3 ve PC için piyasaya sürülmüştü. 2020 yılının oyunun ilk çıkışının 10. yılı olduğu düşünüldüğünde, bu yılın remaster ya da remake bir oyun için bir hayli uygun olduğu Mafia 2, Mafia 3 daha olumlu değerlendirmeler almış durumda.

Mafia 3, serinin en zayıf halkası olarak görülürken Mafia 2 GameSpot’taki değerlendirmede 10 üzerinden 8.5 almıştı. 2016’da yayınlanan Mafia 3’ün GameSpot’taki notuysa 10 üzerinden 6. Take-Two’nun Mafia 2’nin remastered versiyonunu şu andaki konsollar dansa bir sonraki nesil Xbox Series X ve PS5 sistemlerine sakladığı düşünülmektedir. Her iki konsolun da bu yıl sonbahar aylarında piyasaya çıkması beklenmektedir.

Mafia 2’nin 10 yıl önce çalıştığı konsolların gücü düşünüldüğünde, yeni nesil konsolların gelişmişliği oyunu çok daha etkileyici hale getirilmesi düşünülüyor. Resmi açıklama gelene kadar serinin Twitter hesabından yapılacak güncellemeleri takip etmekle yetineceğiz gibi görünmekte. Yakın zamanda ortaya atılan bir iddiaya göre son iki Mafia oyunu, yeniden yayınlanmak için sırada beklemekte. PlayStation 4, PC ve Xbox One platformlarına yeniden çıkacak olan oyunlar; Mafia 2: Definitive Edition, Mafia 3: Definitive Edition adı altında çıkması düşünülmekte.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz