E-Ticaret firmaları gün geçtikçe satış kanallarını genişletmeye/çoğaltmaya devam ediyorlar.
Bu konuda son hamle “Türkiye’nin En İşlek Alışveriş MerkeziGittigidiyor.com‘ dan geldi. Aslında gelmesi gereken özelliklerden, eklenmesi gereken satış kanallarından biri : İnstagram Üzerinden Alışveriş.
Türkiye‘de neden İnstagram üzerinden (ya da daha genel bir tabir ile Sosyal Medya üzerinden) alışveriş devri başlatılmalıdır.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Araştırmalara göre:  40 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunan Türkiye?deki internet kullanıcıları; gün içerisinde ortalama 4 saat 37 dakikayı internette, 2 saat 51 dakikayı mobil internette ve 2 saat 56 dakikayı ise sosyal medyada geçiriyor. 40 milyon aktif sosyal medya hesabının %80?ine ise mobilden erişim yapılıyor. (etohum)

Bu rakamlar sosyal mecra üzerinden neden alışveriş yollarına girişilmesi gerektiğini açıkça ifade ediyor.
Peki Gittigidiyor İnstagram üzerinden alışveriş sürecini nasıl işletiyor.
Aslında mantık çok basit. Gittigidiyor instagram hesabından ürün paylaşıyor, ürünü satın almak isteyen kullanıcı paylaşımın altına “Hemen Al” yazıp yanına gittigidiyor.com’daki kullanıcı adını veya mail adresini yazıyor. Bu mail adresi üzerinden gönderilen mail ile işlem tamamlanıyor. (Bana göre tek sıkıntı insanların mail adreslerini yazmak durumunda kalmaları – çünkü herkes mail adresini görebiliyor)

Gittigidiyor.com - İnstagram Üzerinden Hemen Al Örnek
Gittigidiyor.com – İnstagram Üzerinden Hemen Al Örnek

 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz