Girişimci olmak, Startup kurmak son yılların moda deyimi haline geldi. Gençler, kurumsal hayattan sıkılanlar kendi işini kurmak ve hayallerini gerçekleştirmek istiyor. Ne yazık ki ülkemizde girişimcilikle ilgili herkesin kullanımına açık ve Türkçe çok fazla kaynak yok. İşte bu ihtiyacı gören ve bu açığı kapatmak isteyen Bilgisayar Yüksek Mühendisi Müge Çevik 3 yıldır çeşitli kurslardan ve kitaplardan edindiği girişimcilik ve iOS yazılım bilgilerini harmanlayarak herkesin faydalanabileceği ve sıfırdan öğrenebileceği bir online eğitim sitesine dönüştürdü.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Nisan 2017 başında açılan Startup Okulum şu anda 2 adet iOS kursu ve blog yazıları sunuyor. “Yeni Başlayanlar için Yemek Tarifi Uygulaması Yapma” iOS Kursunda tamamen Türkçe olarak iOS’ un en son sürümü ve en son çıkan Swift 3 dili kapsamında hiç yazılım bilmeyenlerin dahi anlayabileceği bir şekilde sıfırdan başlayarak anlatılıyor.

Bu kursun sonunda bir Yemek Tarifi uygulamasını yapabiliyorsunuz ve kursun ekler bölümünde kursta edindiğiniz bilgilerle yapabileceğiniz uygulama fikirleri yer alıyor. Bu kurs sayesinde yapacağınız uygulamalarla ister ek gelir kazanabilir, ister girişiminizi kurabilir, isterseniz profesyonel olarak iş arayabilirsiniz.

Müge Çevik çok yakında başka eğitmenlerin hazırlamakta olduğu 3D Modelleme, Android ve pazarlama eğitimlerinin de yayında olacağını söyledi.

Startup Okulum yalnızca bir eğitim sitesi değil aynı zamanda startup fikri olanlarla yazılımcıları buluşturan bir komünite kurma amacını da güdüyor, bu amaçla kurulan “İstanbul Startup ve iOS Komünitesi”  herkesin katılımına açık.

Bu topluluk 2 haftada 1 ücretsiz katılımlı toplantılar düzenleyerek girişimcilerin kendilerine ortak bulmalarını ya da uygulamalarına/fikirlerine geri besleme almalarını sağlıyor.

Müge Çevik; Startup Okulum olarak gençlere her zaman destek olduklarını söyledi, bu nedenle bir burs programı hazırladıklarını söyledi. Detayları linkinde bulabilirsiniz.

Girişimci olmak isteyenler için yeni bir eğitim sitesi Startup Okulum açıldı

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz