Forbes meşhur en çok kazananlar listesine bu yıl bir yenisini ekleyerek Youtube’ u da incelemeye aldı. İlk kez Youtuber’ ları mercek altına alan Forbes, 2015 in en çok kazanan 10 kanalını listeledi.
1 Haziran 2015 tarihinde sonlanacak şekilde bir dönemi değerlendiren Forbes, vergi ve yönetim ücretleri gibi giderleri çıkarmadan bir hesaplama yapan Forbes liste, Nielsen, IMDB verileri, ajanslar, avukatlar, yöneticiler ve bu kanallarla yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanmış. Listedeki kanalları aşağıda görebilirsiniz.
PewDiePie ? 12 milyon dolar
PewDiePie kanalı 40 milyona yakın takipçisiyle listenin başında yer alıyor. Ünlü Youtuber PewDiePie 12 milyon dolarlık geliriyle zirvenin sahibi oluyor.
Smosh ? 8.5 milyon dolar
Komedi kanalı olan Smoshyaklaşık 22 milyon kullanıcıya sahip. Kanalın sahibi çocukluk arkadaşı olan Ian Hecox ve Anthony Padilla ‘nın elde ettiği gelir 8.5 milyon dolar.
The Fine Brothers ? 8.5 milyon dolar
Listenin ikinci sırasını paylaşan diğer kanal ise The Fine BrothersBenny ve Rafi Fine’ ın sahibi olduğu kanalın 13 milyondan fazla takipçisi var.
Lindsey Stirling ? 6 milyon dolar
Listenin üçüncü sırasında ünlü müzisyen ve dansçı Lindsey Stirling yer alıyor. Kendi adını taşıyan Youtube kanalının 12 milyondan fazla takipçisi var. Forbes’ e göre kanalda kendi çekimlerini yayınlayan müzisyenin bu yılki geliri 6 milyon dolar.
Rhett & Link ? 4.5 milyon dolar
Eğlence videoları ve sabah programları yayınlayan Rhett McLaughlin ve III?üncü Charles Lincoln Neal.2 a ait kanalın 4 milyon takipçisi bulunuyor ve Forbes’ e göre kazandıkları gelir 4.5 milyon dolar.
KSI ? 4.5 milyon dolar 
KSI ise bu yıl 4.5 milyon dolar gelir sağlayan başka bir kanal. Kanal Olajide Olatunji’ nin eğlenceli videolarını ve video yorumlarını yayınlıyor. Hip hop müzisyeni olan İngiliz yayıncı 10 milyondan fazla takipçiye sahip.
Michelle Phan ? 3 milyon dolar
En çok kazanan kanallardan biride makyaj ve kişisel bakım videoları yayınlayan Michelle Phan. Makyaj deneyimlerini paylaşan yayıncının yıllık geliri 3 milyon dolar.
Lilly Singh ? 2.5 milyon dolar
Superwoman kanalının sahibi olan komedyen ve şarkıcı  Lilly Singh?in kanalının geliri ise 2.5 milyon dolar.
Roman Atwood ? 2,5 milyon dolar
Roman Atwood yaptığı kamera şakalarıyla ve eğlenceli videolarıyla 7 milyon takipçiye ulaşırken, yıllık  2,5 milyon doların sahibi oldu.
Rosanna Pansino ? 2.5 milyon dolar
Bir diğer mutfak temalı Youtube kanalının sahibi başarılı şef Rosanna Pansino. Kanalda yapılan yemek yayınlarının bu yıl ki geliri 2.5 milyon dolar.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz