Facebook‘ un kişisel asistan konusu üzerinde çalıştığına dair söylentiler vardı. Bu söylentilerde daha kısıtlı konularda yardımcı olacak asistanlardan bahsediliyordu. Ancak artık tüm konularda yardımcı olması öngörülen bir asistan uygulamasında bahsediliyor. Bu uygulama ile Apple, Google ve Microsoft‘ a rakip olmayı düşünüyor.
Facebook M İçin Yapılan Açıklamalar
Yapılan açıklamalara göre “M” adını alacak asistan Facebook Messenger içerisinden çalışacağa benziyor. Bu konuda çok detaylı bilgiler olmasa da Facebook‘ un bu konu üzerinde çalıştığını bazı yöneticilerden duyuyoruz.
Facebook Messenger yöneticlerinden David Marcus‘ un söyledikleri Facebook’un planları hakkında biraz fikir veriyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bugün yeni servisimiz olan “M” in testlerine başladık. “M” messenger içerisinden çalışan, görevler atayabildiğiniz, size bilgiler bulabilen bir kişisel asistan.
Diğer uygulamalardan farklı olarak “M” iş bitiriyor. Bir restorandan sizin için rezervasyon yapabiliyor, sevdiğiniz hediyeleri alabiliyor, yani kısacası sizin için alışveriş yapabiliyor.
Bu “M” için daha yolun başı olan bir adım. Ancak süreçte insanların bütün ihtiyaçlarını Messenger üzerinden karşılayabilecek olmalarını düşünmek heyecan verici. Bu sayede insanlar vakitlerini hayatları için daha önemli şeylere harcayabilecekler.

 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz