Sosyal ağlar Facebook ve Twitter’ a rakip olarak Türkiye merkezli Freelyshout geliştirildi ve tanıtımını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık bizzat kendisi yaptı.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türk bilişimciler tarafından kurulan yerli sosyal ağ Freelyshout‘a üye oldu.
İnternet ortamında olabildiğince aktif olan Işık’ ın şahsi internet sitesi mevcut , ayrıca Twitter, Facebook gibi sosyal ağlarda da paylaşımlarda bulunuyor.
Işık, yerli sosyal ağ Freelyshout’a üye oldu ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da kurumsal olarak Freelyshout’ta yerini aldı.
Yerli üretimin ve bilişimin önemini vurgulayan Işık, yaptığı açıklamada, “Yerli üretime her alanda destek veriyoruz. Freelyshout’ı kuran gençlerimizi tebrik ediyorum. Bu tür uygulamaların artmasını bekliyoruz. Bakanlık olarak da bilişim alanında çalışan vatandaşlarımızı bir çok alanda destekliyoruz. Özellikle gençlerimizin bu desteklerden yararlanarak, önemli işlere imza atmalarını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Yerli olacak diye övünülen sosyal ağın ismi yabancı ve olabildiğince uzun. Şuan beta sürümü ile yayın aşamasında olan sosyal ağ’ın Türkçe ve İngilizce dil desteği mevcut.
Haykır gitsin sloganı ile kullanıcı çeken yerel sosyal ağa Cacık Sever olarak biz de üye olduk. Uygulamanın tanıtımını yapan Bakan ve Bakanlığın takipçisi olduk.
Freelyshout Cacıksever Profili
 
Freelyshout Detay Bilgileri

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz