Duyduk duymadık demeyin, 7 Mayıs Cumartesi günü 3. Django Girls İstanbul etkinliğini yapıyoruz. Dünyanın her yerinde olan bu muhteşem organizasyonun bir parçası olmak istemez misin? İster katılımcı ol, ister mentör, istersen gel maydanoz ol! Ne olursan ol gel mottomuzla yepyeni bir Django Girls etkinliği için kolları sıvadık.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Django Girls Nedir

Django Girls; kadınları programlamaya teşvik etmek için tamamen gönüllüler tarafından yürütülen, dünya çapında, bir günlük yazılım atölyesidir. Türkiye’de ilk defa Kadın Yazılımcı Topluluğu, Garaj ve bir gurup gönüllü ile birlikte geçtiğimiz aralık ayında İstanbul’da gerçekleştirdik. Mart ayında ikinci Django Girls İstanbul etkinliği ve son olarak nisan ayında Django Girls Eskişehir’i gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden sonra çok güzel geri bildirimler aldık, birçok katılımcımızla bağımız devam ediyor. Aralarından, kendi projelerini yapanlardan tutun da, Django Girls etkinliğinde mentör olanlara, hatta ve hatta kendi şehrinde organizasyon yapanlar bile oldu.

Etkinlikte Neler Yapılıyor

Bir kere bütün gün oturup çatır çatır kod yazıyoruz. Yiyoruz, içiyoruz, gülüp eğleniyoruz ara sıra isyan ediyoruz ama asla pes etmiyoruz. ?O Django Girls Turuncusunu görmeden pes eden bizden değildir? deyip ve yolumuza devam ediyoruz. Günün sonunda bir çok katılımcının hayal dahi edemediği canlı ortamda kişisel blogumuzu oluşturmuş oluyoruz.

Bu sefer sponsorumuz SoftTech; farklı lokasyonlarda müşterilerine hizmet veren, farklı iş alanlarına yönelik alan bilgisi ve teknolojik yetkinliğe sahip profesyonel kadrosu ile Türkiye?nin en büyük yazılım firmaları arasında olan bir firma.

Kızlara programlamanın sanıldığı kadar zor olmadığını, yazılımcılığın bir erkek mesleği olmadığını ve bütün gün oturup kod yazmanın ne demek olduğunu göstermeye kararlıyız!

Daha ayrıntılı bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz ve bize istanbul@djangogirls.org adresinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızı kontrol edebilirsiniz.

Facebook           Twitter

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz