21 yaşındaki John Meyer, Fresco News olarak bilinen startup ile bir kaç Fox TV kanalı ile güzel bir anlaşmaya imza attı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Fresco News nedir önce ondan bahsedelim, Fresco News Android ve IOS platformlarında kullanılabilen bir uygulama. Büyük metropollerde daha hızlı haber toplayabilmek için geliştirilen bir uygulama. Bu uygulama ile siz de gazeteci olabiliyorsunuz. Uygulama, yakaladığınız haberin resmini, videosunu anında çekerek haber ajanslarına iletebileceğiniz bir kanal hizmeti sunuyor.

Fresco  ile herkes gazeteci olabilir. Haber niteliğinde olabilecek bir kaynak ile karşılaştığınızda, Fresco uygulamasını kullanıyorsunuz anında kanal ile iletişime geçiyorsunuz. Uygulama gonderilen verileri doğrulayıp haber kaynağına gönderiyor. Haber merkezlerine olan katkılarınızdan dolayı teşekkür olarak tarafınıza bir ucret ödeniyor. Resim başına 20$, video başına ise 50$ ile odullendiriliyorsunuz. 

Uygulama iki taraflı çalışıyor. Yani ya siz haber niteliğinde bir olayla karşılaştığınızda haber merkezine bildirim yapıyorsunuz ya da haber merkezi, sizin haber kaynağına yakın olmanız durumunda sizden görüntü ve ya video istiyor. Nerede olursanız olun sadece bu uygulamayı aktif olarak kullanmanız yeterli oluyor.

Filedelfiya‘ da ilk olarak uygulamaya geçilen Fox TV kanalında, uygulama çok sevilmiş. Meyer uygulamanın New York, Los Angeles, Philadelphia, San Francisco, Austin, Atlanta, Houston, Phoenix, Tampa, Charlotte ve Orlando’ da Fox TV kanallarıyla entegrasyonun sağlandığını belirtti.

MeyerBusiness Insider‘ a verdiği açıklamada bu uygulamanın inanılmaz guzel olduğunu belirterek, insanların içindeki gazeteci kimliği, cevheri görebildiklerini, ve bu değerleri ortaya çıkarmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Kendisi tarafından iletilen aşağıdaki resimde haber merkezlerinin gözü olan aktif Fresco kullanıcılarını belirtti.

21 yaşındaki programcı Fresco News ile Fox TV ile büyük bir anlaşmaya imza attı
21 yaşındaki programcı Fresco News ile Fox TV ile büyük bir anlaşmaya imza attı
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz