Dijital para birimleri dünyayı değiştirmeye devam ediyor. Bitcoin ile başlayan süreç yüzlerce alt-coin ile devam ediyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Son kullanıcılar açısından Dijital Para birimleri ile ilgili yaşanan en büyük sorun alım satım işlemlerinde yaşanan belirsizlikler. Çoğu kişi dünyayı değiştiren bu yeni para birimlerini nereden satın alacağını bilmiyor.

Şuan bir kişi Bitcoin almak istediğinde kafasındaki temel sorun hangi kanaldan işlem yapacağı ve kime güveneceği.

Bitcoin konusunda ülke olarak Ukrayna güzel adımlar atmaya devam ediyor.

Ukrayna’ da ilk olarak 2014 yılında Ukraynalı çoğu tüccar alış verişlerde Bitcoin kabul etmeye başlamıştı.

Ağustos ayının sonunda kadar 30 olmak üzere yıl sonuna kadar 150 Bitcoin (BTC) ATM’ si Ukrayna’ da kurulacak.

ATM’ dan Nasıl Bitcoin Alınır?

Bu ATM’ ler aracılığıyla kullanıcılar kripto para birimlerini alıp satabilecekler. Üstelik bir alım satım işlemlerinde Ukrayna’ nın resmi para birimi olan Hryvnias (UAH) kullanılacak. Bir Ukraynalı olarak eğer hryvnias’ ınız varsa gidip bu ATM’ lerden Bitcoin, Ethereum (or Ether), Waves ve Golos gibi kripto paraları alabileceksiniz. (ATM’ den Bitcoin Alma)

Ülkenin her tarafına Bitcoin ATM’ lerinin kurulması düşüncesi Ukraynalı girişimcilerin talebiyle başladı diyebiliriz. Çünkü Ukraynalı girişimciler ülkelerindeki bankacılık sistemi ile bu konuda sürekli sorun yaşamakta ve bankaların aldığı yüksek komisyondan şikayet etmekteydiler.

Ukrayna’ da Bitcoin ATM‘ sinin kurulması ülke adına ilk olmayacak. Daha önce sadece bir Bitcoin ATM’ si Nisan ayında kurulmuştu. Bu ATM’ de Ukrayna Grivnası ile kısıtlı miktarda Bitcoin alabiliyordunuz. Sadece 0.1 Bitcoin alabiliyordunuz. Yeni kurulacak ATM’ lerle birlikte bu limitinde kalkacağını düşünüyorum.

Bitcoin dünyasındaki gelişmelere ayak uyduran, girişimlerde bulunan ülkelerin gelecekte bir adım önce olacaklarını düşünüyorum. Özellikle bankaların kripto para konularına ciddi anlamda eğilmeleri gerekiyor. Gemiyi kaçırmadan yükümüzü alıp binmeliyiz.

Şuan bu yazıyı yazarken (13 Ağustos 2017 – 03:45) bir Bitcoin (BTC) 3937.26 dolardan işlem görüyor. Son zamanlardaki artış grafiğine bakıldığında Bitcoin fiyatının daha da artacağını düşünüyorum.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz