Akbank Direkt Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş; Akbank LAB ile ilgili çalışmalar için düzenlediği basın toplantısında Blockchain teknolojisi ve uluslararası para transfer sistemlerine değinerek, tüm dünyanın “yeni teknolojilere hızlı adaptasyon” dönemine girdiğini belirtti.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Akbank’ın, uluslararası para transferinde Blockchain teknolojisini kullanarak şeffaflık ve hızı arttırıp maliyetleri düşüren Ripple ile anlaştıklarına değinen Ulutaş, “Türkiye’de bir ilk olarak Silikon Vadisi merkezli Ripple firması yardımıyla Blockchain teknolojisini kullanarak para transfer işlemini gerçekleştireceğiz. 2018 yılında önce kurumsal, ardından bireysel müşterilerimizin işlemlerinde bu teknolojiyi kullanacağız. Yeni dönemde iş birliği yapmak için hem Amerika’dan hem de dünyada öne çıkan diğer ülkelerden finansal teknoloji şirketleriyle temas halindeyiz.” dedi.

Ulutaş, Blockchain teknolojisinin, varlıkları çok yüksek güvenlikte ve aracılara ihtiyaç duymadan, açık bir ağ üzerinden herkesin erişimine sunduğunu anlatarak, kayıtların değiştirilemediği ve geri alınamadığı bir veri tabanı olduğunu söyledi.

Haberin kaynağı ve detaylı bilgi için coin-turk‘ü ziyaret edebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz