TV kulaklıkları, sesi yükseltmeden TV’nizin sesini daha iyi duymanın ekonomik bir yoludur. Hepimiz, diyalogların o kadar net olmadığı, sesi yükseltmeniz veya daha da kötüsü altyazılara başvurmanız gereken o sinir bozucu ânı yaşadık.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

TV kulaklıkları harika bir çözüm ve 953₺’den başlayan markalarla, iyi bir ses çubuğundan çok daha ucuza mal olabilirler. Satın almak için en iyi çiftlerin hangileri olduğunu sizin için derledik.

Yeni model ince TV’ler harika görünebilir, ancak ince hoparlörleri ses kalitesini kalitesiz hale sokmakta. TV’niz Bluetooth’u destekliyorsa, sesi iyileştirmeye yardımcı olması için standart kablosuz kulaklık kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak düzenli olarak kulaklık kullanmayı planlıyorsanız, bazı özel TV kulaklıklarına yatırım yapmaya değer.

Bunlar özellikle TV’lerle kullanım için tasarlanmıştır. Çoğu, kullanışlı şarj yuvalarıyla birlikte gelir, böylece kulaklıklar ihtiyaç duyduğunuzda şarj edilmeye hazırdır ve ayrıca en uzun Netflix oturumlarında bile büyük kulaklıklar olması sebebiyle ekstra rahatlık sunar.

Televizyon kulaklığı nedir?

Normal kablosuz kulaklıklar gibi Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuza bağlanmak yerine, özel TV kulaklıkları, TV’nizin arkasına taktığınız bir verici aracılığıyla TV’nize kablosuz olarak bağlanır. Bu verici genellikle, izlemeyi bitirdiğinizde kulaklıkları tekrar taktığınız ve bir sonraki oturuma hazır olmaları için şarj ettiğiniz uygun bir yuva görevi görür.

Bu yüzden kablosuz kulaklığınızın Yüzüklerin Efendisi’nin ortasında kulağınızın terlemesine ya da ağrımasına ya da en sevdiğiniz program sırasında şarj kablolarıyla uğraşmaya veda edin.

Sizin için doğru TV kulaklığını satın aldığınızdan emin olmak için TV’nizin hangi bağlantılara sahip olduğunu kontrol etmeniz gerekir.

Test ettiğimiz tüm TV kulaklıkları, standart 3,5 mm soketli bir TV’yi destekleyen vericilere sahiptir. Bu analog sokete sahip olmayan yeni bir TV’niz varsa, dijital optik soketi de destekleyen TV kulaklıkları satın almanız gerekir.

TV kulaklıkları konuşmaları daha net duymama yardımcı olacak mı?

Mükemmel ses veren bir çift TV kulaklığı seçerseniz, ses seviyesini yükseltmek zorunda kalmadan konuşmada diksiyonu daha net hale getirecek mükemmel bir ses netliği elde edersiniz. Sadece mükemmel ses kalitesine sahip bir kulaklık almak en önemli husus olsa da bazı TV kulaklıkları aşağıda belirttiğimiz gibi konuşmada netliği artırmak için özel ayarlar sunmada bir adım daha ileri gider.

Philips TAH6005BK/10- 953

Bu Philips çifti, test ettiğimiz en ucuz ikinci TV kulaklığı setidir. Philips, vericiden 100 metrelik uzun bir kablosuz menzilde çalışıyor ve kulaklıklardaki kontroller ses seviyesini ayarlamanıza izin veriyor.

Şarj yuvası, ihtiyaç duyduğunuz her an şarj olmaya hazır oldukları anlamına gelir. Ayrıca, onları daha rahat hale getirmesi gereken büyük köpük kulaklıklara da sahipler.

Sennheiser RS ​​120 II- 1200

Bu cazip fiyatlı Sennheiser kulaklıkları, on yıl önce piyasaya sürülen, bir emektardır. Yine de özelliklerden yoksun değiller. 100 metrelik kablosuz menzil, ses ve güç kontrolleri ve ayrıca vericiye bağlanmak için kullanılan FM frekansını ayarlayabileceğiniz bir kanal ayar silindiri ile birlikte gelirler. Bu kulaklıklar, havanın kulak kapaklarından geçmesine izin veren arkası açık bir tasarıma sahiptir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz