Steam, Kullanıcılarının Yüzde Kaçınının Windows 10 Kullandığını Açıkladı.
Günümüzde milyonlarca kullanıcıya dijital oyun hizmeti veren Valve Corporation şirketi tarafından kurulan dijital oyun mağazası Steam, kullanıcılarının Windows işletim sistemi kullanma oranını açıkladı.
2025 yılına kadar guncellenecek olan en iddialı masaüstü işletim sistemi Windows 10, şu an da toplamda 240 milyondan fazla bilgisayarda kullanılıyor. Günden güne bu oran artıyor. Burdan yola çıkarak Steam, kullanıcıların hangi işletim sistemini kullandığına dair oranları sundu.
Steam’ in 2015 deki Windows 10 kullanıcı sayısı toplam kullanım oranının yüzde 25‘ i dolaylarındayken bu rakam şu an yüzde 32‘ lerde. Steam kullanıcılarının kullandığı işletim sistemi sıralamasında yüzde 37 lik bir oranla Windows 7 ilk sırada yer alıyor
Windows 10 Temmuz ayına kadar ücretsiz indirilebilecek. Bu durum Steam kullanıcılarının Windows 10 a geçme potansiyelinin yüzdesini arttıracağa benziyor.
Steam kullanıcılarının Windows 10 tercih etme nedenlerinin başında ise diğer işletim sistemlerine oranla daha hızlı ve daha güvenilir olması geliyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz