Önümüzdeki günlerde WhatsApp ilginç bir girişimle karşımıza çıkabilir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi, neredeyse akıllı telefonu olan bütün öğrenciler tarafından kullanılan WhatsApp’ ı eğitim amaçlı kullanmak için kolları sıvamış durumda.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Çocuğumuz, kuzenimiz, yeğenimiz neredeyse hepsi akıllı telefonlarla büyüyor ve etrafımızda akllı telefonu olmayan öğrenci yok denecek kadar az neredeyse. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi de öğrencilerin akıllı telefon alışkanlıklarını faydalı bir hale getirmek için çalışmalara başlamış bile.

Öğrencilerin hem derslerine hemde sınavlarına yardımcı olmak için MEB destek kursları vermekte. Destek amaçlı verilen bu derslere 80 bin kayıt yaptırılmış ve bu kayıtların 50 bini Matematik dersi için yapılmış.

80 bin öğrenciden 50 bini matematik için kayıt yaptırdı
80 bin öğrenciden 50 bini matematik için kayıt yaptırdı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi de öğrencilerin neredeyse tamamının kullandığı WhatsApp‘ tan yararlanarak bir uygulama geliştirmeye başlamış.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Sorumlusu Necmettin Okumuş yaptığı açıklamayla WhatsApp üzerinden “e-Matematik” projesi hazırladıklarını belirtti.

Uygulamanın nasıl çalıştığına deyinecek olursak, gönüllü öğretmenlerden oluşan bir ekiple öğrencilerin çözemediği matematik sorularına yardımcı olmaya çalışacak. Öğrenciler takıldıkları soruların fotoğraflarını WhatsApp üzerinden oluşturulacak “e-Matematik“grubuna gönderecek. Gönüllü öğretmenlerde sorunun çözümü konusunda öğrencilere yardımcı olacak. Bu proje sayesinde hem öğrenciler etkileşim halinde olup hemde bilgi paylaşımında bulunabilecekler.

e-MAtematik projesiyle öğrencilere destek verilecek
e-Matematik projesiyle öğrencilere sınavlar için destek verilecek

Necmettin Okumuş “e-Matematik” projesi sayesinde öğrencilerin daha çok sorun yaşadığı Matematik dersine yardımcı olup YGS, LYS ve TEOG gibi sınavlarda matematikten daha fazla başarı elde edebileceklerini söyledi.

Eğer bu proje hayata geçer ve başarılı olursa “e-Fizik”, “e-Kimya”, “e-Biyoloji” ve “e-Tarih” gibi branşlarda da projeler başlatılabilecek. Uygulama ilk olarak Manisa‘nın Yunusemre, Şehzadeler ve Demirci ilçelerinde uygulamaya konulacak.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz