Mafia serisinin en zayıf oyun unlarından biri olarak değerlendirilen ancak teknik sorunlarını zaman içerisinde çözen Mafia III, 7 Mayıs’a kadar ücretsiz oyunculara sunulacak. Oyun severler istedikleri takdirde 29,75 TL karşılığında %75 indirimli şekilde oyunu satın alabilicekler.

Mafia III‘ün, en hafif tabirle Mafia serisi içerisindeki en tartışmalı oyunlardan biri olduğunu bilmeyen yoktur. Oyun ilk piyasaya çıkarıldığında teknik sorunlar, kritik oyun hataları ve oyunu bozmakta olan arızalar nedeniyle 2K ve Oyun severlerin çok baş ağrıtmıştı. Oyunun seviyeyi düşürdüğü ve yeni eklenmekte olan özelliklerin oyun deneyimini geliştiremediği düşünülmektedir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Oyun çıktıktan sonra da teknik sorunlar çözülmüş olsa da oyunun itibarına verilen zarar ortada ve Mafia III en iyi ihtimalle ‘ortalama‘ bir oyun olarak nitelendirilmektedir. Eğer serinin çok büyük bir hayranı değilseniz, Mafia III’ü pas geçmeniz çok mümkündür. İşte belki o zaman uzak durduğunuz ve hakkında pek iyi şeyler duymadığınız için oynamak istemediğiniz oyuna bir kez daha üstelik ücretsiz olarak göz atma şans tanımaktadır.

Mafia III, 7 Mayıs’a kadar Steam üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacaktır. Oyunu oynamak hoşuna giden oyun severler, 29,75 TL karşılığında Mafia III’ü satın alabilirler. Oyunun orijinal fiyatı ise  119,00 TL, yani %75 indirimle oyuna sahip olabilirler. Bunun üzerine oyunda hiç bir şekilde DLC paketi  olamadan indirilmektedir.

Oyunun Konusu

Mafia III’te, Vietnam’da savaştıktan sonra evine dönen Lincoln Clay‘in hikâyesine ortak oluyoruz. Savaşın travmasını geride bıraktığını düşünme hatasına düşen Clay, ailesinin bir suç ailesi tarafından yok edilmesi üzerine intikam peşinde koşamaktadır. Kendi imparatorluğunu kurmak çalışan Clay, sokağın adaletini işleterek yalnızca kendisini öldürmeye çalışanları değil, en tepeye çıkmasına engel oluşturanları dahi yok etmek için çalışmaktadır. Daha önce bahsedildiği gibi, ortalama bir Mafia oyunu olsa da, Mafia III’te eğlenceli yanlar da bulunmuyor değil . Örneğin New Bordeaux’yu gerçek zamanlı biçimde fethetmek, zevkli bir uğraş gibi görünüyor. Mükemmel olmasa da kabul edilemektir   bir şekilde yeterli bir savaş vererek kendi dünyanızı kura bilmekteyiz.

Oyunu 7 Mayıs’a kadar ücretsiz şekilde deneyimlemek için Bu Linke tıklayıp oyunu indirebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz