BBC America – Dizi Oynarken Sosyal Medya Paylaşımları Ekranda Olacak

0
588

Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri yadsınamaz bir noktaya vardı. Son zamanlarda dizi izlerken bir yandan da; sosyal medya hesaplarımızdan insanların dizi hakkındaki yorumlarını/fikirlerini okumak istiyoruz.
Geldiğimiz noktada diziler TV de oynatılırken; genellikle ilgili bölüm için bir hashtag belirleniyor, ekranda gösteriliyor. Ve tahmin edeceğiniz üzere bu hashtag kısa bir zaman sonra Trend Topic dediğimiz en popüler konular içinde listeleniyor. Bu durum ister istemez sizi sosyal medyaya çağırıyor. Dizinin takipçileri dizi (dizinin bölümü) ile ilgili neler söylemiş o anda öğrenmek istiyorsunuz.
Tüm bu durumları güzel bir şekilde analiz eden BBC Amerika kanalı; “Doctor Who” isimli popüler dizinin tekrarını oynatacağı zaman aynı anda kullanıcıların dizi ile ilgili Facebook, Twitter ve Instagram’ daki paylaşımlarını ekranda gösterecek.
30 Ocak tarihinden itibaren Doctor Who dizisinin tekrarı oynatılırken sosyal medyadaki paylaşımınızı ekranda görebileceksiniz. Bu durum akıllara şu soruyu hemen getiriyor. Yapılan tüm paylaşımlar ekranda gösterilecek mi? Elbette hayır. Dizi ile ilgili sosyal medya paylaşımları bir ekip tarafından incelenecek ve hangilerinin ekranda gösterileceğine karar verilecek. Böylece uygunsuz içeriklerin bir anda milyonlarca kişiye ulaşmasının önüne geçilecek.
Dünya genelinde geniş bir yankı uyandıran “Game of Thrones”, “The Walking Dead” gibi diziler için de aynı kuralın işletilmesini dört gözle bekliyoruz ve talep ediyoruz.
30 Ocak’ tan itibaren yeni formatta dizi izlemeye başlayacağız. Bakalım Türkiye’ de ilk olarak hangi diziye getirilecek bu durum.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz