Müşteri reklamlarının kullanıcılarla etkileşiminin maksimum seviyeye ulaşması için reklam yayıncıları sürekli geliştirmelere devam etmektedir. YouTube şuan dünyadaki en büyük reklam yayıncılarından birisi konumunda. Reklam yayınlama konusunda yeni geliştirdiği yöntem reklam sektörüne farklı bir renk – etkileşim getiriyor.
Tanıtılan yeni ortam: YouTube 360 Degree Video (YouTube 360 Derece Reklam) platformu.
Aşağıda örnek olarak göstereceğimiz video’da, sol üst köşeden bulunan ikona fareniz ile sağasolayukarıaşağı doğru tıklarsanız video oynarken istediğiniz açıdan izleyebileceksiniz.

Bu yeni özellik ile reklamların kullanıcılarda maksimum etkileşimi yakalaması beklenmektedir.
YouTube 360 Derece Reklam platformu şimdilik sadece Chrome‘da ve YouTube uygulamasının Android ve IOS sürümlerinde mevcut.
Google daha önce Mart ayında 360 derece video destekleme geliştirmelerini sunmuştu.  Bu özelliğin reklama yansıltılma kısmı YouTube üzerinden geldi.
Youtube 360 Derece Video Reklam (YouTube 360 Degree Video Ads) Nasıl Hazırlanır?
Bu yeni ortamda reklam video’su yayınlamak için öncelikle 360 derece görüntü alabilen bir kamera ile çekim yapmanız gerekiyor. Ricoh Theta, Kodak SP360, Giroptic 360cam, IC Real Tech Allie gibi 360 derece video çekmenizi sağlayan kameralar mevcut. Bunların çoğu şuan için satılıyor, bazıları ise yakın bir gelecekte satışa sunulması planlanıyor.
Bu kameralardan herhangi biri ile reklam video’nuzu çektikten sonra linkinde yer alan adımları takip ederek yayına alma sürecini başlatabilirsiniz.
YouTube 360 Derece Reklam yayınlama özelliği bugün (22 Temmuz 2015) yayın hayatına başladı. Bakalım Türkiye’den ilk olarak hangi firma bu yeni reklam platformunda yer alacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz