Bir ay falan önce, BlackBerry’nin Android bir telefon üzerinde çalıştığı söylentileri vardı. Ee eğer “onları bitiremiyorsan, onlara katılacaksın”. Şimdi artık ilk Android telefonun neye benziyeceğine dair kabaca bir fikrimiz var.
Samsung S6’nın aksine BlackBerry nin iki yanı da eğimli gibi duruyor. Kod adı olarak da “Venice” (Venedik) kullanılacağı gelen söylentiler arasında. İşin güzel yanı bu söylenti güvenilebilecek bir kaynaktan gelmekte (aka evleaks).
blackberry_android_twitter
Aslında yakından bakıldığında silüeti BlackBerry’nin Mart ayındaki Dünya Mobil Kongresinde göstermiş olduğu telefona baya benziyor. Ancak bahsedilen cihazın kendi BB10 işletim sistemini çalıştırdığı da ortaya çıkmıştı.
blackberry_android_commercial
Peki ya bu fotoğrafta alt tarafta gözüken klavyeye ne demeli. İşte bu kısım biraz Android ihtimallerini azaltıyor. Eğimli yan kenarlara bir kaydırak klavye sıkıştırmak çok kolay gibi gözükmüyor. Bu sebeple en azından bu telefon için Android ihtimali az gibi duruyor.
Ancak Android ile kaydıraklı bir cihaz tasarlamak BlackBerry için iyi bir hamle olabilir.  Android pazarında büyük bir rant ve kapışma mevcut. Bununla birlikte fiziksel bir klavye olmayışı çoğu güncel telefon için eksik bir durum asılında.
Böyle bir cihaz eğer gerçekse BlackBerry’nin hücrelerine kadar işleyen yaşlı insan telefonu profilini biraz biraz ortadan kaldıracak gibi duruyor. Tabiki bir gecede Android pazarını eline geçirecek demiyoruz, ancak bu dünyaya adımlarını atmasını sağlayacaktır.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz