Bugünlerde Apple‘ ın yeni telefonu iPhone 5se‘ den haber beklerken, Apple’ ın boş durmadığı ve telefonlarının her alanda kullanılması için çalışmalarını sürdürdüğü haberleri gelmeye başladı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Akıllı telefon denince akla gelen ilk telefon şirketi olan Apple, telefonlarının her sektörde kullanılması için çalışmalarını sürdürüyor. NFC teknolojisinin de hayatımıza girmesiyle akıllı telefonlar ödeme sistemlerinde aktif şekilde kullanılır hale gelmeye başladı. Apple ise bir çok ülke de akıllı telefonu iPhone‘ larla ödeme hizmetlerini aktif halde kullanıma sunmuş durumda.

Özellikle NFC teknolojisiyle birlikte iPhone’ ları kasaya okutup ödeme yapmak mümkün hale geldi. Şimdilik yaygın olarak kullanılmasa da Apple bu alandaki çalışmalarına hızla devam ediyor. Hatta geliştirdiği bu teknolojiyi ödeme sistemleri dışında da kullanmak için kolları sıvayan şirket, toplu taşıma araçlarında da hizmet vermeye hazırlanıyor.

Bir süredir Amerika Toplu Taşıma Birliği ile çalışmalar sürdüren Apple’ ın, toplu taşıma araçlarında da iPhone ile ödeme sistemi sunmak istediği söyleniyor. iPhone’ larında kredi kartı tanımlanmış olan kullanıcılar akıllı telefonları sayesinde kolayca ödeme yapabilecekler. Bu da demek oluyor ki Wallet ve Apple Pay gibi uygulamalar sayesinde toplu taşıma kartı taşıma zorunluluğu tarihe karışabilir.

Çalışmalar konusunda daha kesin bilgiler şirket tarafından açıklanmasa da, yakın zamanda anlaşmanın tamamlanıp kullanıma sunulması bekleniyor. Şirket yakın zamanda bir duyuru yaparsa buradan sizlerle paylaşacağız.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz