Yahoo geçen perşembe günü yeni mobil mail uygulamasını yayına aldı. Bu yeni uygulama diğer hesaplarınızı entegre etmenizi sağlıyor ve bu sayede sizi şifre kalabalığından kurtarıyor.
Diğer mail sağlayıcılarını ilk destekleyen mail uygulaması olsa da bazı mail sağlayıcılarını yinede desteklemiyor. Gmail ve Kurumsal Outlook uygulamaları desteklemese de bir çok bireysel manada mail sağlayıcısını desteklemekte.
Aynı zamanda Yahoo Mail uygulaması sosyal medya hesaplarınız ile de entegre oluyor. Facebook, Twitter, LinkedIn entegrasyonu sonrasında Size gelen maillerde gönderen adreslerin resim ve iletişim bilgileri ile daha göze hoş gelen bir gösterim sunmakta.

Yahoo‘ nun San Francisco ofisinde yapılan demo yayınında uygulama yeterince hızlı gözüküyor. Uygulama artık Apple Store ve Android Market‘ ten indirilebilir durumda.
Uygulamanın aynı zamanda akıllı telefon kullanıcılarına tanıdık gelecek bazı jestleri de mevcut. Mesela mesajı sağa kaydırarak okundu olarak işaretleyebiliyor, sola kaydırarak da silebiliyorsunuz. Uzun süre basarak da çoklu seçim modunu açabiliyorsunuz.
Uygulama şuan için Yahoo‘ nun yeni videolu mesajlaşma uygulaması ile entegre değil. Ancak Yahoo Haberler uygulamasına erişim sağlayabilirsiniz.
Mail uygulaması ile Yahoo Hesap Şifreleri özelliğini de kullanıcılara sundu. Firmanın belirttiğine göre artık şifreden bağımsız yaşayabilirsiniz. Uygulama hesabınıza girerken şifre girmek yerine Push Notificaion yollayacak bir buton ile direk girişinizi sağlıyor.
Bu uygulamanın kullanımı ne oranda başarılı olur konusunda daha net bir yaklaşım söz konusu değil. Ancak firma yetkililerinin açıklamasına göre uygulama başarılı olursa diğer telefon uygulamaları için kimlik doğrulama altyapısı olarak kullanımı genişletilebilir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz