Xiaomi hayranlarının merakla beklediği MIUI 12 arayüzü  Xiaomi tanıttı. Tanıtımının üzerinden birkaç saat geçetikten sonra Mi 10 Youth Edition bu arayüzü kullanan ilk telefon olurken, yenilenmiş karanlık mod, gelişmiş gizlilik ve güvenlik araçları, yeni animasyonlar, yeni duvar kağıtları ve çok daha fazlası MIUI 12 ile kullanıcılara sunulacak.  Tanıtım etkinliğinde MIUI’nin aylık 310 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Xiaomi, güncel sürümün TÜV Rheinland’ın “Android Sistem Geliştirilmiş Gizlilik Koruma Testini” geçen ilk mobil işletim sistemi olduğunu belirtmişti. MIUI 12 ile kullanıcılara sunulan yeniliklere bakalım.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

MIUI 12 özellikleri:

Dark mode 2.0

Dark Mode 2.0 sunulan yeniliklerin başında, karanlık duvar kağıtları gelimektedir.  Bu özellik sayesinde gece saatlerine doğru duvar kağıdı yavaşça  kararmaya başlıyor. Xiaomi kullanıcılarını düşünerek göz yorgunluğunu minumum seviye`ye düşürmeyi planlıyor.

telefon parlamayı azaltmak için yazı tipini ayarlayacak. Yazı tipi kontrastının ortama bağlı olarak değişiklik göstermesi, ışıklı ortamlarda metinleri okumayı büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Duyusal Görsel Tasarım

Telefonun genel durumunu kontrol etmek Android kullanıcıları arasında oldukça yaygın. Duyusal Görsel Tasarım ile MIUI 12’de Ayarlar sayfasını ziyaret ettiğinizde telefonumuzda kalan depolama alanından, RAM kullanımına kadar merak ettiğiniz tüm detaylar görselleştirilmiş şekilde anlatılıyor. Benzer şekilde telefonun özellikleri de detaylı ve kolay bir şekilde ulaşabiliriz.

Süper Duvar Kağıtları 

Xiaomi’nin Süper Duvar Kağıtları olarak adlandırdığı özellik, uzay araştırma verilerini temel olarak mars ve dünyanın yükseklik hassasiyetli 3D animasyonlarını kullanıcılara sunuyor. Karanlık mod açıldığında bu duvar kağıtları da diğerleri gibi değişiyor.

Yeni Animasyonlar Ve Hareketleri

Yeni kullanıcı arayüzünde tasarımsal değişiklik fazla zaman ayran Xiaomi hava durumlarınıda gerçekçi animasyonlar kullanıcağını söyledi.Uygulamalarının`da animasyonları değiştini ve hareketlerinize göre bildirim sunuyor diye açıkladı. Örneğin, bir uygulamayı sildiğinizde dalgalanma animasyonu çevresindeki uygulama simgelerini etkiliyor.

Yeni hareketler sayesinde verimliliğin artması hedefleniyor. Örneğin, o anda meşgul olduğunuz işi bırakmadan gelen bir bildirimle etkileşim kurmak için bildirim panelini hızlıca aşağıya kaydırabilirsiniz.

Yeni Xiaomi Asistan 

Xiaomi yapay zekalı asistanı Xiao AI’yı geçtiğimiz yıldan bu yana çağrıları cevaplaması için eğitiyor. Yarım yıllık bir test sürecinin ardından kapalı beta sürecinde asistanın 4 milyon çağrıya cevap verdiği açıklandı. MIUI 12 ile AI Arama özelliğine geçiş yapılıyor. Bu sayede kullanıcıların gelen çağrıların otomatik cevaplanmasını sağlayabilirken, şu anda Çin dışında kullanılamıyor.

MIUI 12 güncellemesi alacak telefonlar

Haziran ayının sonunda itibaren kullanıcılara sunulmaya başlanacak olan bu işletim sistemi arayüze kavuşacak telefonlar şu şekilde

Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 Youth Edition
Xiaomi Mi 9 Pro
Redmi K30 Pro
Redmi K30
Redmi K20 Pro
Redmi K20
Xiaomi Mi Mix 3
Xiaomi Mi 8 serisi
Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 7, 7 Pro
Xiaomi Mi Mix 2
Redmi 8, 8A
Redmi 7, 7A
Xiaomi Mi CC9, CC9 Pro, CC9e
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz