Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan Xiaomi, geçtiğimiz  günlerde ise yeni bir patent`te imza attı. Çinli akıllı telefon üreticisinin almış olduğu yeni patent sektöre yepyeni bir soluk getirecek gibi gözükmektedir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Xiaomi yeni telefonuyla çığır açacak!

Xiaomi’nin aldığı patent ise katlanabilir bir ekranlı yeni bir modele aittir. Yani Çinli akıllı telefon üreticisi  bu modeliyle Motorola Razr ve Galaxy Z Flip’e rakip olacak gibi görünmektedir. Dilerseniz bahse konu patent görseline aşağıdan göz atabilirsiniz.

Buradaki asıl önemli nokta ise telefonun 180 derece dönebilen bir kamera modülüne sahip olacağı. Bu sayede telefonun arka kamerası aynı zamanda ön kamera olarak da kullanılması düşünülmüş. Elbette iş bu telefonun patentini almakla bitmemekte. Önemli olan üretim aşamasıdır.

Hatırlarsanız daha önce de Xiaomi’nin çift taraftan katlanabilen ekrana sahip yenilikçi modeli internete sızdırılmıştı. Lakin bu model seri üretime geçmemişti. Muhtemelen bir prototip olarak kalmıştı.

Dolayısıyla bu ses getirecek modelin de üretime geçip geçmeyeceği netlik kazanmış değildir. Çinli üretici üst segment modellerde satış sıkıntısı çektiği için genel itibariyle enerjisini düşük fiyatlı modellere yatırım yapmaktadır.

Orta segmentte başarılı bir çizgi tutmaktadır Xiaomi, söz konusu üst segment olduğunda rakiplerinin hayli gerisinde kalmaktadır. Fakat önümüzdeki dönemde aradaki farkın kapanmaması için hiç bir engel yoktur.

Çinli üretici eğer patent aşamasındaki dikkat çekici modellerini sahaya yansıtabilirse herşey çok farklı olacağını düşünüyorum.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz