Daha bugün öğlen saatlerinde WhatsApp‘ ın 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştığını duyurmamızın ardından Gmail’ in de 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştığı haberi geldi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Google’ ın çatı şirketi Alphabet‘ in geçtiğimiz yılın son çeyreği mali raporlarını açıkladıktan sonra dünyanın en değerli şirketi olduğunu açıklamıştık.  Google’ ın raporunda yer alan bilgilere göre Gmail’ in aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçmiş durumda.

Google daha geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen I/O geliştirici etkinliğinde 900 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı. 7 ay gibi kısa sürede 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya daha sahip olarak 1 milyar sınırını aşması gerçekten büyük bir başarı.

Gmailin hızlı yükselişinin altında sadece eposta servisi olarak kullanılmasından ziyade Google, Chrome, Android, Maps, Youtube ve Google Play servisleri içinde kullanılıyor olması. Yani bu 1 milyarlık aktif kullanıcının hepsi aktif eposta servisi kullanıcısı değil.

Gmail‘ inde WhatsApp ve Facebook gibi milyar yarışına girdiğini görüyoruz ve artışlar hakkındaki gelişmeleri, artışın bu hızla devam edip etmeyeceğini  merakla bekliyoruz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz